1.FC Tatran Prešov - Inter Bratislava - 2:0 (2:0)

Góly: 2. Houšť, 16. Krohmer
ŽK: 15. Josl – 27. Hodek, 83. Tarek
Rozhodovali: Ježik
Návšteva: 3220 divákov

Prešovčania v súboji bývalých corgoňligistov proti Interu od začiatku zapli naplno a nenechali nič na náhodu. Už po štvrťhodine viedli 2:0 a prakticky tým rozhodli o víťazovi. Po celých deväťdesiat minút mal Tatran prevahu a pripravil si ešte viac pekných gólových príležitostí, ale na stave sa už nič nezmenilo. Hostia si tiež vypracovali šance, ale domáca obrana nedovolila Bratislavčanom skórovať - vždy dokázala v pravý čas zakročiť. V súboji ašpirantov na postup do najvyššej súťaže 3220 divákov videlo pod rozsvietenými reflektormi úspech domáceho zeleno-bieleho kolektívu.

PIS.SK
V šlágri 5. kola 1. futbalovej ligy zvíťazili po dobrom výkone hráči Tatrana Prešov nad bratislavským Interom 2:0 a prispísal si na svoje konto prvé domáce víťazstvo v sezóne.

Domácim vyšiel pred výbornou diváckou kulisou, ktorú prešovský štadión už dlho nezažil, úvod zápasu priam ukážkovo. Závar pred bránou domácich po Kobylíkovom priamom kope v úvodnej minúte ešte vyriešil hosťujúci gólman Košický, z následného rohu ale našiel Kobylík na zadnej žrdi hlavu Houšťa a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. Lepší úvod si teda domáci nemohli želať, v 4. minúte ale tri tisícky prítomných fanúšikov stuhli pri šanci Majtána, ktorý po chybe prešovskej obrany postupoval sám na Buchtu, mieril ale iba vedľa ľavej žrde. Aj v ďalších minútach sa hralo vo vysokom tempe, viac z hry pritom mali domáci, ktorí z tlaku v úvodnej 15-minútovke vyťažili päť rohových kopov. Tie, rovnako ako pokusy Šafranka, Kobylíka, Krohmera i Kaplana, však priame nebezpečenstvo pre bránu hostí neznamenali. V 16. minúte ale domáci svoj tlak predsa len gólovo zúročili. Kobylík vysunul na hranici postavenia mimo hry Krohmera a ten svoje sólo na Košického zakončil nechytateľnou strelou – 2:0. O štyri minúty sa o vzruch pred domácou bránou postaral Čikoš, ktorého nebezpečný center našťastie pre domácich Hodek hlavou iba „lízol“ vedľa ľavej žrde Buchtovej brány. Domáci za výdatnej podpory publika predvádzali aj v ďalšom priebehu aktívny futbal, ktorým držali hostí na dištanc, do vážnejších príležitostí sa ale nedostávali. O posledný vzruch úrovňou kvalitného úvodného dejstva sa tak v 43. minúte postarali hostia, keď Guľa vysunul Majtána, jeho zblokovaná strela ale skončila iba na bočnej sieti.

Hosťom patril aj úvod druhého dejstva. V jeho úvodnej štvrťhodinke sa snažili zverenci Vladimíra Koníka zaznamenať kontaktný gól, Tarekovu delovku ale Buchta na dvakrát skrotil, Majtánov pokus bol zblokovaný na roh a presne nemieril ani Horváth. V 60. minúte tak mohli opäť udrieť domáci, Šafranko ale z rohu päťky nenašiel pred bránou spoluhráča a z následného rohu (Tatran ich zahrával v celom stretnutí 13, Inter iba 3) chýbali Piter-Bučkovi k lopte na hranici malého vápna centimetre. Najväčšiu príležitosť druhého polčasu mal v 65. minúte Zahradník, v rýchlom brejku ale sám pred Košickým nastrelil iba bratislavského gólmana. Záver zápasu už potom mali domáci pod kontrolou a vychutnávali si prvé domáce víťazstvo v tejto sezóne, za ktoré sa im dostalo od vďačného publika skandovaného potlesku.

1.FC TATRAN: Buchta – Houšť, Piter-Bučko, Čep (64. Novák), Josl – Krohmer (85. Takáč), Prekop, Kobylík, Šafranko – Belejík, Kaplan (46. Zahradnik)

Inter: Košický – Tarek, Friga (54. Zrubec), Ševela, Čikoš – Ďudák (46. Majerník), Hodek, Guľa (73. Šlahor), Horváth, Török - Majtán

POVEDALI PO ZÁPASE:

Vladimír Konik (trénera Interu Bratislava): „V takomto zápase nemôžeme inkasovať za 16 minút dva góly. Pripravovali sme sa na to, že Prešov určite začne nátlakovo a chceli sme tento čas ustáť. Nepodarilo sa nám to a tam sa ten zápas celý zlomil. Myslím si ale, že zápas bol z oboch strán veľmi dobrý, my momentálne ale bohužiaľ trpíme na streleckú naivitu a v defenzíve pri štandardných situáciách opakujeme tie isté chyby. Chcem ale ešte povedať jednu zásadnú vec. Nechcem znižovať výkon Prešova, lebo bol dobrý, ale chcem odkázať pánom arbitrom, že Inter bude vyhrávať, aj keď do nich budú kopať a môžu v tom pokračovať pokiaľ majú oni čisté svedomie, lebo druhý gól padol z ofsajdu, likvidačný zákrok na Šlahora bez žltej karty, to je veľká hanba a takýto zápas, ktorý bol veľmi dobrý z obidvoch strán, toto nepotrebuje. “

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Inter je tím, ktorý spadol z Corgoňligy. Vedeli sme, aké má ambície, že jeho mužstvo je veľmi silné a to najmä v útoku, pretože doteraz dalo v štyroch zápasoch 11 gólov. Ale boli sme si tiež vedomí, že má obrovské problémy v defenzíve, keďže inkasoval už 7-krát. My sme mužstvo, ktoré hrá tiež dopredu a snažili sme sa opäť zachytiť úvod, čo sa nám aj podarilo a ten prvý gól nám pomohol. Vďaka nemu sa mužstvo ukľudnilo, vytvorilo si tlak a dalo ďalší gól a ja musím povedať, že som veľmi spokojný s úrovňou zápasu, s tým, že sa stretli dvaja súperi, ktorí vedia hrať a chcú hrať futbal a je len škoda, že v 2. polčase tie tutovky sme nedotiahli do gólového konca, pretože takto až do záveru hrozil zo strany Interu kontaktný gól. “