MFK Goral Stará Ľubovňa - 1.FC Tatran Prešov 0:4 (0:1)

Gól: 8. Piter-Bučko, 60. Kobylík (z 11 m), 64. Belejík, 83. Čep
ŽK: 15. Čomič, 78. Štrbac - 36. Krohmer, 62. Piter-Bučko
Rozhodovali: Fajčík - Rendko, Bobko
Návšteva: 2460 divákov

Vo východoslovenskom regionálnom derby dokázal nováčik držať s favoritom krok do polčasu, potom sa prejavila skúsenosť technicky vyspelejších hostí z Prešova. Ľubovčanov zlomil veľmi prísne nariadený pokutový kop. Hostia však boli lepší po každej stránke a zaslúžene zvíťazili.

PIS.SK
V zápase 4. kola 1. futbalovej ligy zvíťazili futbalisti Tatrana Prešov nad nováčikom súťaže zo Starej Ľubovne na jeho ihrisku hladko 0:4 (0:1). Za vytrvalého dažďa patril na mokrom teréne úvod zápasu hosťom. Hneď v 2. minúte to z priameho kopu z vyše 30 metrov skúšal Prekop, mieril však nad. O päť minút neskôr sa situácia opakovala, exekútorom bol tentokrát Josl, jeho strelu k pravej žrdi vytlačil Vaško iba na roh. Z neho zatočil Kobylík loptu na hlavu na hranici päťky stojaceho Piter-Bučka a ten poslal hostí do vedenia – 0:1. O tri minúty sa mohlo skóre meniť opäť. Kaplan vybojoval loptu po zaváhaní Pavlišina, ponúkol ju do behu Belejíkovi, ten ale opečiatkoval iba brvno Vaškovej brány. Tlak hostí po štvrťhodine ustal a k slovu sa začínali dostávať aj domáci. V 15. minúte sa po rohovom kope lopta odrazila k nekrytému Štrbacovi, jeho nebezpečnú strelu ale zblokoval prešovský obranný val. V 22. minúte po Prekopovom zaváhaní vybojoval zdanlivo stratenú loptu Dlugoš, jeho tutovku ale zlikvidoval Buchta. V závere polčasu sa opäť prebudili hostia, pekná biliardová akcia, keď lopta smerovala po hlavách Čepa a Piter-Bučka až k Houšťovi, sa ale skončila tesne vedľa domácej svätyne. V druhom polčase sa hralo už iba na jednu bránu – domácu. Goralov psychicky podlomil najmä druhý gól, keď v 61. minúte po signále z priameho kopu Kobylík vysúval Krohmera, toho ale nedovolene zastavil Mižák a Kobylík sa z nariadeného pokutového kopu nemýlil – 0:2. O tri minúty neskôr agilný Zahradník pustil šikovne loptu na Belejíka, ten využil zaváhanie hosťujúcej obrany a sám pred Vaškom nezaváhal – 0:3. Domácim evidentne dochádzali sily a mohli byť radi, že Zahradníkov pokus v 74. minúte vytlačil Vaško na brvno. Domáci brankár ratoval zdecimovaných spoluhráčov aj pri následnom Kobylíkovom gólovom pokuse z hranice šestnástky i jeho ďalšom peknom voleji z 25-tich metrov. V 83. minúte ale domáci gólman opäť kapituloval, keď Kobylík poslal loptu z rohu po nacvičenom signále na zadnú žrď, vo vzduchu sa medzi dvojicou obrancov presadil Čep a prudkou hlavičkou uzavrel skóre stretnutia na 0:4. Domáci sa ešte mohli v záverečnej minúte dočkať aspoň čestného úspechu, Renčko ale hlavou poslal loptu iba vedľa ľavej žrde, a tak sa zrodilo zaslúžené vysoké víťazstvo favorita nad nováčikom.

KORZÁR
Zeleno bieli rolu favorita na pôde nováčika potvrdili. Hrou, a tentoraz aj výsledkom. Zatiaľ sa im darí viac vonku (dve výhry) ako doma (dve remízy). Domáci futbalisti utrpeli síce debakel, avšak sympatické bolo, že stále sa pokúšali o tvorenú partiu. Kvalitatívne ale na hostí nestačili. Prešovčania, aj keď podľa predzápasových slov trénera R. Pivarníka nemali v úmysle hrať od začiatku nátlakovo, už na tretí pokus skórovali. Prekop mieril v prevej minúte nad. Joslov v 7.min. T. Vaško s námahou vyrazil. Kobylík následne zahral rohový kop k "bližšej" žrdi a Piter Bučko pohotovou hlavičkou rozvlnil sieť. Po chvíli Belejík Joslov center usmernil tesne mimo, v 11.minúte sa po Kaplanom vysunutí a Belejíkovej strele zatriaslo brvno. Hostia sa postupne otriasli, v strede poľa solídne kombinovali. V 22.min. po Prekopovom zaváhaní a šanci Dlugoša zachraňoval Buchta. Na druhom konci po druhej Piter Bučkovej hlavičke nechýbalo veľa k druhému presnému zásahu. Aj to svedčí, že na rozmočenom ihrisku za stáleho dažďa núdza o zaujímavé momenty nebola. Pravda, viac vzruchu bolo pred Vaškovou svätyňou. V 43.min. "hlavičkový biliard Čep, Piter Bučko, Houšť, zakončil posledne menovaný pokusom kúsok od ľavej žrde. Druhý polčas otvoril strelou tesne nad Prekop. Po ňom kontroval domáci útočník Pagor, no Buchta zase spoľahlivo zakročil. V 59.min. nariadil rozhodca sporný faul Pavlišina. Po domácich ťahaniciach hostia rozohrali nacvičený signál. Na jeho konci Krohmer v šestnástke Starej Ľubovne spadol a na všeobecné prekvapenia, arbiter ukázal na biely bod. Ponúknutú jedenástku Kobylík bezpečne premenil. Otrasení domáci sa nestihli poriadne spamätať a inkasovali tretí raz. Striedajúci Zahradník stiahol na seba dvoch protihráčov, loptu potom umne prenechal Belejíkovi a ten šancu s prehľadom zúročil. O desať minút neskôr sa Zahradník presadil cez Mižáka, no jeho strelu zastavilo brvno. Gólovú bodku zariadil po rohovom kope Kobylíka, tentoraz k "vzdialenejšej" žrdi, sedem minút pred koncom presne hlavičkujúci obranca Čep. Čestný úspech snaživí domáci nedali ani v posledných chvíľach východniarskeho derby striedajúcim Renčkom.

Stará Ľubovňa: Vaško – Štrbac, Pavlišin (67. M. Hricov), Gábor, Mižák – Maďarik, Kupec, Čomič, Kuhajdík (73. Sivuľka) – Dlugoš, Pagor (58. Renčko)

1.FC TATRAN: Buchta – Houšť, Piter-Bučko, Čep, Josl – Krohmer (77. Leško), Prekop, Kobylík, Šafranko (87. Latiak) – Belejík, Kaplan (57. Zahradnik)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): „My sme do Starej Ľubovne išli s tým, že je to nováčik súťaže, ktorý má doma výbornú kulisu, výborných divákov, ktorí ho ženú dopredu, pričom v tomto zápase proti nám mohli iba získať. Do zápasu sme vstupovali v úlohe favorita s tým, že sme zmenili trochu herný systém. Väčšinou hráme nátlakovo, tentokrát sme nechali domácich hrať 30-40 metrov od ich brány do polovice ihriska a tam sme získavali lopty a chceli sme sa presadiť kvalitou, ktorú máme. Podarilo sa nám streliť štyri krásne góly, ďalšie šance sme síce zahodili, ale ja som po tomto stretnutí spokojný. Pochvala ale patrí aj domácim, ktorí hrali v tomto zápase kombinačne a napriek skóre až dokonca. “

Peter Drobňák (vedúci mužstva MFK Goral St. Ľubovňa): „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Dal pekné góly, ale pre nás je to krutá prehra. Súper nás porazil štandardnými situáciami, na ktoré sme sa pripravovali. Rozhodli individuálne chyby našich hráčov, ťažko sa navyše hrá s takýmto kvalitným súperom po góle v 7. minúte. Nechcem sa vyjadrovať k výkonom rozhodcov, ale tá penalta, ktorá nás dorazila za stavu 1:0 bola veľmi prísna, navyše jej predchádzal faul, ktorý ani nebol. Chlapcom ale nemám čo vyčítať, je to pre nás krutá prehra. “