MFK Košice "B" - 1.FC Tatran Prešov 0:2 (0:0)

Gól: 66. Belejík, 90.+ Pekár
ŽK: 24. Hovančík, 70. Oros, 90.+ Miloš Adam - 68. Buchta
Rozhodovali: Panák - Schmidt, Jankovič
Návšteva: 300 divákov

V daždivom počasí bol favorizovaný Prešov futbalovejší, kombinačne lepší, ale proti domácim sa presadil až po prestávke. Košičania zostali v útoku dlžníkmi, a preto prehrali zaslúžene. Vedúci gól hostí strelil striedajúci Belejík, keď po deväťminútovom pobyte na ihrisku využil zmätky v domácej obrane a poslal loptu pohotovo do siete. V nadstavenom čase skóroval útočník Pekár, ktorý korunoval svoj vynikajúci výkon, keď zvnútra šestnástky prekonal po zemi gólmana Brudnáka.

PIS.SK
Futbalisti prešovského Tatrana sa s prvoligovou súťažou rozlúčili tak ako sa na víťazov súťaže patrí – výhrou na ihrisku rezervy Košíc v pomere 2:0 (0:0). O víťazstve Tatrana rozhodli po zmene strán gólmi Belejík a Pekár.

Tatran na duel nastúpil bez desiatich hráčov základnej zostavy, ktorí dostali po poslednom domácom zápase s Podbrezovou od trénera Romana Pivarníka voľno. Tesne pred duelom sa nad Košicami spustil prudký dážď, ktorý na polhodiny zmil herné snahy oboch mužstiev. Prvú vážnejšiu príležitosť mal teda až v 28. minúte hosťujúci Leško, jeho hlavička ale mierila mimo Brudňákovej brány. Z Košičanov sa ako prvý Buchtu v prešovskej bráne pokúsil ohroziť v 34. minúte Serečin, jeho pokus ale prešovský gólman kryl. Polčas sa teda skončil bez gólov, do toho druhého poslal hosťujúci kormídelník v 57. minúte Ľuboša Belejíka a tomu stačilo 9 minút na ihrisku, aby poslal svoj tím do vedenia, keď dorazil do súperovej siete Brudňákovom vyrazenú loptu. V 68. minúte zahral mimo pokutového územia rukou brankár Buchta, Janič ale výhodu trestného kopu nevyužil. V 77. minúte mal vyrovnanie na hlave Pačinda, ale poslal loptu nad prešovskú bránu. Hostia domácich potrestali v úplnom závere, keď v nadstavenom čase pečatil víťazstvo strelou zvnútra šestnástky Matúš Pekár a gólovo zavŕšil pôsobenie Tatrana v 1. lige.

KORZAR

Košice "B": Brudňák – Adamica, R. Urban, Adam, Oros (73. Csáko) – Hanzuš, Šproch, Serečin Hovančík – Janič, Pačinda

1.FC TATRAN: Buchta – Baran, Piter-Bučko, Cleber, T. Šimko – Leško (57. Belejík), Biroš, Katona (90. Dupkala), Pribula – Zahradník (84. Ziemba), Pekár