1.FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 3:0 (1:0)

Góly: 8. a 62. E. Takáč, 70. Čep
ŽK: 51. Papaj - 56. Savič
Rozhodovali: Hádek - Vician, Martiš
Návšteva: 3 650 divákov

Už dávnejšie postupujúci Prešovčania sa lúčili s domácimi priaznivcami vo veľkom štýle. Potešili ich jasnou a zaslúženou výhrou 3:0, ktorej základ položil už v 8. min po akcii M. Barana Takáč. Domáci súpera i naďalej valcovali, futbalisti Podbrezovej sa z tlaku vymanili až na konci prvej dvadsaťminútovky, keď pohrozil R. Tomko. Tatran však hru režíroval a svoju jasnú prevahu korunoval ďalšími gólmi v priebehu duelu.

PIS.SK
Aj v poslednom domácom vystúpení potvrdili futbalisti Tatrana Prešov svoju suverenitu v 1. lige, keď v zápase 32. kola zdolali svojho prenasledovateľa z Podbrezovej hladko 3:0 (1:0) a zaokrúhlili svoj náskok na čele tabuľky na 20 bodov.

Domáci nastúpili na duel koncentrovane a od úvodu zatlačili svojho súpera do defenzívy. Už v 3. minúte mal prvú príležitosť Takáč, jeho hlavička z hranice malého vápna si ale cestu do siete nenašla. Čo nevyšlo prešovskému útočníkovi na prvý pokus, podarilo sa o päť minút neskôr, keď poslal loptu ponad bezmocného Ihradského do siete a Tatran sa ujal vedenia. Domáci mali navrch aj v ďalších minútach, Papajov pokus z priameho kopu, ani Joslava delovka si však cestu do siete nenašli. Potom pohrozili aj hostia. Róbert Tomko však v dobrej pozíci mieril iba do bočnej siete, Kostelného pokus zvnútra pokutového územia bravúrne zneškodnil Talian a prešovský gólman sa vyznamenal aj pri pokuse Snitku, ktorú vytlačil nad brvno. Domáci svoje víťazstvo potom poistili po zmene strán, keď najprv v 62. minúte sa v malom vápne presadil svojim druhým gólom Takáč a o 9 minút neskôr dorazil loptu do siete po rohovom kope Čep. Oslavu postupu v poslednom domácom vystúpení už neskazil Prešovčanom ani Tomko, ktorý v poslednej minúte nepremenil zoči-voči Talianovi jasnú príležitosť.

KORZAR
Domáci začali tradične svižne. Ofenzívne výpady na začiatku potiahol Papaj. Po presnom centri v druhej minúte chýbali Takáčovi na usmernenie lopty za chrbát Ihradského centimetre. Z prvej šance prešovský útočník nič nevyťažil, no druhú gólovú príležitosť už premenil. Na pravom okraji obrany hrajúci M. Baran potiahol akciu stredom ihriska. Pred šestnástkou hostí prihrávkou, ktorá "mala oči", našiel Takáča. Gólman železiarov síce na loptu siahal, no gólu už nezabránil. Aktivitu Tatrana dokreslili strelecké pokusy Papaja a Katonu. K slovu sa potom dostali aj hostia. Hrozil najmä R. Tomko. V 18. minúte po úniku trafil len do bočnej siete. O šesť minút neskôr výborne zasiahol Talian. Na konci prvej polhodiny opäť zaúradovala dvojica Papaj - Takáč. Vari dva kroky pred bránou hostí však Takáč zase minul. Neujali sa ani hlavičky Čepa a M. Barana. Štyri minúty po prestávke Papaj v šanci loptu dobre netrafil, a tak preletela tesne vedľa pravej žrde. Prevahu Prešovčanov vyjadril druhým gólom zo skrumáže Takáč. Skóre zápasu uzavrel stopér Čep. Šance na zmenu ale mali ešte striedajúci hráči. Najprv hosťujúci Piatka z asi z desiatich metrov netrafil, na druhej strane "lob" Belejíka Ihradský vystihol.

1.FC TATRAN: Talian – Baran, Piter-Bučko, Čep, Josl – Papaj (77. Belejík), Šafranko, Prekop, Pribula (87. Zahradník) – Katona (71. Krohmer), Takáč

Podbrezová: Ihradský – Kočan (46. Savič), Gajdošík, Kostelný, Konček – Snitka, Svintek, Turňa, Chomistek (87. Pančík) – Gottwald (81. Piatka), R. Tomko