1.FC Tatran Prešov - HFK Prievidza 3:0 (0:0)

Góly: 59. Šafranko, 62. Katona, 72. Pribula
ŽK: 90. Pribula - 16. Michal Oršula, 61. Kokanovič, 69. Martin Oršula
Rozhodovali: Kružliak - E. Weiss, Cuninka
Návšteva: 1 135 divákov

V piatej minúte brankár hostí fauloval prenikajúceho Kaplana, no z pokutového kopu Prekop nedokázal skórovať. Prešov mal v ďalšom priebehu výraznú prevahu a vypracoval si viacero šancí, ale vedenia sa domáci ujali až po prestávke. Prvý gól zariadil domáci kapitán Šafranko po presnom centri, na 2:0 zvýšil opäť po centri Katona a posledný gól pridal Pribula, keď obišiel aj brankára hostí a skóroval do prázdnej bránky.

PIS.SK
Hráči 1. FC Tatran nezaváhali ani v ďalšom stretnutí, keď doma porazili v zápase 31. kola Prievidzu hladko 3:0 (0:0). Góly zelenobielych dávali Šafranko, Katona a Pribula.

Domáci na zápas nastúpili v netradičnom rozostavení, ktoré si skúšali už smerom k Corgoňlige. O svojom víťazstve napokon rozhodli po zmene strán, hoci už do prestávky mohli vyhrávať viacgólovým rozdielom. No šance zužitkovať nedokázali. Už v 5. minúte pritom mali po nedovolenom zákroku brankára Šemrinca na Kaplana, ktorého ideálne vysunul Pribula, príležitosť zahrávať pokutový kop. Prekopovu nedôraznú strelu ale brankár hostí vystihol. Hostia pohrozili v zápase iba raz, keď v 14. minúte Poliaček, ktorý po sezóne prestupuje práve do Tatrana, vyskúšal z 20-tich metrov Talianovu pozornosť. Blízko ku gólu bol v 22. minúte Čep, jeho hlavičku ale na bránkovej čiare vyhlavičkoval Šlosár a následne nepochodil ani Baran. O jednoznačnom víťazstve Prešova tak rozhodla 13-minútovka v rozmedzí od 59. do 72. minúty, kedy padli všetky prešovské góly. Najprv v 59. minúte unikol po ľavej strane Krohmer, na päťke našiel voľného Šafranka a bolo 1:0. O tri minúty neskôr Josl vybojoval v strede poľa loptu, ideálne našiel v šestnástke nikým neatakovaného Katonu a ten sa zoči-voči Šemrincovi nemýlil – 2:0. Prievidzskú skazu dokonal v 72. minúte po samostatnom úniku Pribula. Na záverečných 11 minút nastúpil v zelenobielom drese prvýkrát v jarnej časti aj rekonvalescent Ľuboš Belejík.

1.FC TATRAN: Talian – Baran, Piter-Bučko, Čep, Josl – Prekop – Pribula, Katona (79. Belejík), Šafranko, Krohmer (86. Leško) – Kaplan (65. Matúš Pekár)

Prievidza: Šemrinec – Šlosár, Mar. Oršula, Mičenec, Mir. Oršula (54. Otočka) – Šnirc, Juraj Pekár, Čertík (69. Križánek), Kokanovič, Čakajík - Poliaček