1.FC Tatran Prešov - MFK Rimavská Sobota 0:0

ŽK: 33. M. Baran, 41. Čep, 85. Kobylík, 85. Šafranko - 37. Janečka, 44. Geri, 85. Nachtman, 87. M. Filo st
Rozhodovali: Michlian - Schmidt, Vorel
Návšteva: 2 801 divákov

Oslava postupovej definitívy sa napokon v Prešove nekonala. Domáci nepodali svoj obvyklý výkon. Hostia naopak zahrali na pôde favorita a lídra tabuľky dobrý futbal a najmä v druhom polčase Prešovu viackrát podkúrili. Tatran podržal brankár Talian, Šarišania doplatili v tomto stretnutí opäť na nepresvedčivú koncovku.

PIS.SK
V zápase 29. kola 1. futbalovej ligy hráči Tatrana Prešov iba remizovali na svojom trávniku s tretím celkom tabuľky z Rimavskej Soboty bezgólovo 0:0 a musia tak odložiť oslavy postupu do Corgoňligy, keďže hráči Podbrezovej doma vyhrali nad Trebišovom 2:0 a stiahli náskok Tatrana na čele tabuľky.

Pod výkon zelenobielych v zápase sa akoby podpísal fakt, že už v ňom môžu rozhodnúť o svojom postupe do najvyššej súťaže, navyše pred domácimi fanúšikmi. Snaha sa domácim nedá uprieť, počas celých 90-tich minút ale výraznejšie súperovu bránku neohrozili. Po dvadsiatich „oťukávacích“ minútach so Zahradníkovým pokusom, ktorý skončil v Kuciakovom náručí prišiel tlak domáceho tímu. Tí z neho ale nič nevyťažili, hoci zákrok lakťom v šestnástke na Kobylíka mal byť v 23. minúte potrestaný pokutovým kopom. V 31. minúte sa k slovu dostali aj hostia. Filo vysunul Pisára, ten volejom z behu ale minul Talianovu bránu. Najväčšiu šancu mal Tatran v 38. minúte. Kuciakovi po priamom kope vypadla lopta z náručia , no Kaplan ju nedokázal z bezprostrednej blízkosti prepasírovať za hosťujúceho gólmana. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci síce mali optickú prevahu, ale do šancí sa nedostávali. Naopak hostia mali ku gólu oveľa bližšie. Najprv Živanovič v 54. minúte poriadne natiahol Taliana a o tri minútky sa prešovský gólman vyznamenal opäť, keď zabránil gólu po Pisárovom zakončení z bezprostrednej blízkosti. No a keďže sa neujala ani Zahradníkova jedovka v závere zápasu, oba celky sa rozišli bez gólov.

KORZAR
V uplynulom 29. kole I. futbalovej ligy sa už Prešovčania hotovali oslavovať istý postup medzi elitu, ale vzhľaodm na bezgólobvú remízu s Gemerčanmi musia si na definitívu ešte počkať.

Bezgólový rezultát očakával v prešovskom tábore málokto. Tatran bol krôčik od potvrdenia postupovej definitívy. Ten ale zeleno bieli nezvládli. Už úvodné minúty duelu dávali tušiť, že suverénny líder nebude zrejme vo svoje koži. Zvyčajný počiatočný nápor neprichádzal. Prvých pätnásť minút sa na ihrisku neudialo nič zaujímavé. Hralo sa medzi šestnástkami. Zdĺhavé a stereotypné kombinácie nudili. Prešovčania mali síce s pribúdajúcimi minútami územnú prevahu, ale nebezpeční pre súpera v koncovke vôbec neboli. Až v 17.minúte pohrozil streleckým pokusom Krohmer. Na druhej strane nepresne kontroval Lazúr. V 24.min. to zase skúšal Zahradník. Domácich vyplašil únik a krížna strela Pisára po polhodine. Tá ale tesne minula pravú žrď Talianovej brány. Po ďalšom Zahradníkovom pokuse kopali Prešovčania roh. V 38.min. zahrával štandardnú situáciu Kobylík. Kuciakovi lopta vypadla z náručia. T. Kaplan síce dorážal, ale loptu za brankárov chrbát neprepasíroval. Po minúte Kobylíkov "lob" spracovával pred gólmanom hostí Krohmer. Pošmykol sa však a bolo po šanci.

Druhý polčas bol vyrovnanejší. Hostia ofenzívne ožili. V 54.min. Talian reflexívne zasiahol po nečakanej strele Živanoviča. Prešovský brankár ratoval aj pri ďalších dvoch streleckých pokusoch hostí. Janečkova strela ľavačkou minula o chĺpok ľavú žrď. V 73.min. odpovedal Zahradník. Kuciaka ale jeho pokus z uhla neprekvapil. Neskôr skúšal jeho pozornosť Prekop. Z otočky pálil Zahradník. Tatran v závere vrhol všetky sily do zvrátenia skóre. Gól ale nedal, a tak sa šumivý mok na oslavu spečatenia postupu, chladil zatiaľ zbytočne.

1.FC TATRAN: Talian – Papaj, Baran, Čep, Cleber – Krohmer, Kobylík (61. Takáč), Prekop, Šafranko – Kaplan (77. Pekár), Zahradník

R.Sobota: Kuciak – Rubint, Geri, Nachtman, Mráz – Sihelský (89. Cvjetinovič), Janečka, Filo, Lazúr – Živanovič (76. Čižmár), Pisár