1.FC Tatran Prešov - Inter Bratislava 3:1 (1:1)

Góly: 23. a 60. Šafranko, 90. Pekár - 10. Šedivý (z 11 m)
ŽK: 9. Talian, 15. Zahradník - 52. Majtán, 63. Čikoš, 72. Petrán
Rozhodovali: Fajčík - Košecký, Mikulaj
Návšteva: 2 504 divákov

SITA
Po úvodnom nápore Tatranu zakontrovali hostia. Talian ratoval vo vlastnej šestnástke len nedovoleným zákrokom a z pokutového kopu otvoril skóre interista Šedivý - 0:1. Prešov mal aj neskôr viac hry a vypracoval si viacero streleckých príležitostí. Jednu z nich zužitkoval v 23. min Šafranko. Hostia v úvode druhého polčasu zlepšili hru a viackrát ohrozili gólmana Prešova. Domáci však išli do vedenia opäť gólom kapitána Šafranka, v samom závere poistil víťazstvo východniarov striedajúci Pekár.

PIS.SK
Kvalitné futbalové predstavenie a víťazstvo domácich futbalistov priniesol duel 27. kola 1. futbalovej ligy, v ktorom sa z výhry 3:1 (1:1) nad bratislavským Interom tešili hráči Tatrana Prešov.

Tatran začal duel prvého s tretím náporom, no boli to práve zelenobieli, ktorí ako prví inkasovali. V 10. minúte unikol prešovskej obrane Majtán a Talian ho v šestnástke zastavil iba nedovoleným zákrokom. Šedivý sa z bieleho bodu nemýlil – 0:1. Prešovčanom sa podarilo vyrovnať v 23. minúte. Zahradník našiel v šestnástke voľného kapitána Šafranka a ten povedľa bezmocného Košického skóroval – 1:1. Aj ďalší priebeh priniesol pohľadný futbal, oba tímy hrali otvorený futbal, ktorý sa musel divákom páčiť.
Tatran si ešte do prestávky vypracoval niekoľko dobrých príležitostí – Kaplan, Zahradník a ani Kobylík na Košického ale nevyzreli. Úvod druhého polčasu patril Interu. Ten si okrem územnej prevahy v úvodnej štvrťhodine vypracoval aj dve veľké príležitosti, domácich ale podržal brankár Talian. Ten najprv zobral Majtánovi, ktorý sa po Čepovom pošmyknutí ocitol zoči-voči prešovskému gólmanovi, obetavým zákrokom loptu v rozhodujúcej chvíli z kopačky a v 59. minúte predviedol ďalšiu bravúru pri Tužinského jedovke z hranice šestnástky. A tak platilo známe nedáš-dostaneš. Výpad Prešovčanov totiž o minútu neskôr zakončil Šafranko presnou strelou ponad padajúceho Košického – 2:1. Inter sa ani za nepriaznivého stavu nevzdal, mal ešte dve príležitosti na vyrovnanie, definitívu výsledku ale napokon stanovil svojim premiérovým gólom v zelenobielom Matúš Pekár, ktorý po necelej minúte pobytu na trávniku zasunul do interistickej brány Košickým vyrazenú Kobylíkovu strelu – 3:1. Prešovčania tak v zaujímavom duely napokon zaznamenali dvojgólové víťazstvo.

KORZAR
Už v prvých dvoch minútach zavaril líder aktuálne tretiemu Interu dvakrát. Hostia ale už od začiatku kontrovali. Po krátkom ošetrovaní kanoniera hostí Majtána udreli. Strelec Interu sa rýchlo otriasol a keď sa rútil sám na Taliana, prešovský brankár vyštartoval proti nemu. Šancu síce prekazil, ale nedovoleným spôsobom. Nariadenú jedenástku v desiatej minúte Šedivý premenil. Prešovčania si aj napriek nepríjemnému momentu stále húdli svoje. Tatran mal prevahu, no bezhlavo neútočil. Po Hodekovej strele z uhla zase loptu nad bránu vytláčal Talian. Domáci, hoci prehrávali, diváci im zatlieskali. Tentoraz bolo začo. Aj za Zahradníkovu nepoddajnosť. V kúte ihriska príkladne zabojoval a z jeho nezištnej prihrávky vyťažil Šafranko vyrovnávajúci gól. Po dvoch minútach pálil Krohmer, no tesne minul. Po polhodine zase úradoval Zahradník. Rýchlonohý útočník prenikol až pred Košického, ktorý obetavým pádom pod nohy Prešovčana zachránil. Brankár Interu mal čo robiť aj so strelou T. Kaplana. Kobylíkovú zase reflexívne vyrazil aj patričnou dávkou šťastia. Na začiatku druhej časti Zahradník namiesto strely spravil kľučku navyše a o loptu prišiel. Po Kobylíkovom pokuse a Košického zákroku sa kopal šiesty rohový kop Tatrana. Potom nasledovali chvíle hostí a excelentné Talianove zákroky. Najprv ratoval po tom, čo sa Čep pošmykol a Majtán sa ocitol pred ním sám. Potom vyrazil aj prudkú strelu Tužinského z vnútra šestnástky. Po príležitostiach hostí zakontrovali pre zmenu domáci a kapitán Šafranko druhý raz rozvlnil sieť za Košickým. Šesť minút nato skúšal zase efektným sólom agilný Zahradník. Následnú Kubovu strelu na opačnom konci ihriska chytil Talian. Gólová bodka dobrého zápasu prišla v posledných sekundách šlágra kola. Zariadili ju striedajúci hráči. E. Takáč prudko vystrelil. Brankár hostí iba vyrazil a Pekár zblízka dorazil.

1.FC TATRAN: Talian – Papaj, Piter-Bučko, Čep, Cleber – Krohmer (70. Baran), Kobylík (90. Pekár), Prekop, Šafranko – Kaplan (82. Takáč), Zahradník

Inter: Košický – Čikoš, Šedivý, Ševela, Kotula – Petrán, Majerník (40. Tužinský), Kišš (Kuba), Horváth – Majtán, Hodek