MFK Stará Ľubovňa - 1.FC Tatran Prešov 3:2 (1:0)

Góly: 22. M. Adam, 47. R. Pavlišin (z 11 m), 61. Ľ. Pagor - 74. Prekop, 81. Kobylík (z 11 m)
ŽK: 52. Stieber, 80. Gábor - 33. Kobylík, 46. Josl, 90. E. Takáč
ČK: 90.+ Kobr za nešportové gesto voči hosťujúcim divákom
Rozhodovali: Doboš - Jankovič, Likavský
Návšteva: 1 540 divákov

SITA
Súboj posledného tímu tabuľky s lídrom priniesol futbal na vysokej úrovni. Domáci prekvapivo Prešov zdolali, keď mali v zápase miernu prevahu a v 61. minúte viedli už 3:1. Záverečný tlak Prešova už ovocie nepriniesol, deväť minút pred koncom Kobylík z penalty už iba skorigoval stav. Brankár Goralu Jiří Kobr dostal už po odpískaní duelu červenú kartu za nemiestne gesto smerom k hosťujúcim priaznivcom. Prívrženci Tatrana však gólmana Starej Ľubovne celý zápas slovne provokovali.

KORZAR
Keď už na začiatku tretej minúty po úniku a centri D. Leška z vari troch krokov pred Kobrom dobre netrafil Zahradní, úvod veštil nápor favorita. Lenže stal sa pravý opak. V každej formácii slabo hrajúci Tatran musel čeliť domácej ofenzíve. Agilní v prvom polčase boli najmä dvaja z celkovo dvanástich hráčov kádra Starej Ľubovne, ktorí v minulosti obliekali prešovské dresy. Cicman na pravej strane stredovej línie servíroval lopty a M. Adam na hrote zakončoval. Nebyť toho, že Talian pri viacerých zákrokoch exceloval, Prešov mohol inkasovať najmenej tri góly už v prvej časti. Gólman Tatrana vychytal však nielen M. Adama, pokusy Cicmna a Majného, ale aj vlastného spoluhráča. V 9. Minúte totiž bravúrne vytlačil nepodarený odkop Čepa nad brvno... Domáci hlavne úžasnou vôľou a jednoduchými akciami vytvárali pred prešovskou bránou pre hostí nebezpečné situácie. Na druhej strane kontroval streleckým pokusom po štvrťhodine Šafranko. V 22. prvú šancu M. Adama Talian zneškodnil. Vzápätí poslal Cicman do šestnástky zeleno - bielych jeden zo svojich presných centrov a M. Adam sa na druhý raz nemýlil. Po 561 minútach skončila bezgólová séria Tatrana. Neskôr na prešovského brankára nevyzreli Gábor ani M. Adam. Papaj výborne zasiahol po Cicmanovom sóle. Až v 38.min. udrel aj Tatran. Kaplan vysunul Zahradníka. Ten sa síce zbavil strážcu, ale zase nezakončil v gólovej pozícii presne. Vstup do druhej časti pre so zmenami začínajúci Prešov dopadol zle. Josl fauloval prenikajúceho M. Adama a skúsený R. Pavlišin z jedenástky dal druhý gól zápasu. Na veľké prekvapenie, ani tretí domáci na seba nedal dlho čakať. V 62. min.po Cicmanom zahranom rohovom kope najvyššie vyskočil dobre postavený Pagor a hlavou skóroval. Až potom začal tatranci "záchranárske práce". Hostia tlak vystupňovali. V 66.min. hlavičkoval po centri D. Leška tesne nad T. Kaplan. O tri minúty neskôr Prekopov projektil tesne minul pravú žrď Kobrovej brány. Brankár MFK Goral potom dvakrát po sebe zmaril šance T. Kaplana. Na Prekopov druhý strelecký pokus v 75.min. bol ale prikrátky. V 82.minúte bol v pokutovom území faulovaný Zahradník a Kobylík nariadenú jedenástku bezpečne premenil. V nervóznom závere zaujalo akurát extempore Kobra s podguráženými fanúšikmi zeleno bielych, za čo si po záverečnom hvizde vyslúžil červenú kartu.

St. Ľubovňa: Kobr - Mižák, J. Novák, R. Pavlišin, Majný - Cicman, Gábor, Maďarik, Štieber (90.Pa. Galík) - M. Adam (88.Ľ. Puhák), Pagor

1.FC TATRAN: Talian - Papaj, M. Baran (46.Prekop), Čep, Josl - D. Leško (83.Krohmer), Šafranko, Kobylík, Cleber (46.Takáč) - T. Kaplan, Zahradník