1.FC Tatran Prešov - LAFC Lučenec 1:0 (1:0)

ŽK: 16. Šafranko, 19. Čep, 84. Záhradník - 61. Gonos
ČK: 74. Gonos (Lučenec) po dvoch ŽK
Rozhodovali: Kráľovič - D. Hrčka, Farkaš
Návšteva: 1 469 divákov

Stretnutie sa hralo na ťažkom teréne a za stáleho dažďa. V prvej časti to bol futbal medzi šestnástkami. Prvá vzrušujúca akcia skončila gólom domácich, v 36. min sa presadil Kaplan. Po zmene strán domáci zvýšili obrátky a prišli aj viaceré šance, najmä Záhradník však dnes nemal presnú mušku. Hostia sa za celý zápas do šance vlastne nedostali, aj keď sa snažili o otvorený futbal.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov zvíťazili v stretnutí 25. kola 1: futbalovej ligy nad Lučencom 1:0 (1:0) a natiahli sovju sériu neporaziteľnosti už na jedenásť stretnutí, pričom v posledných šiestich ani raz neinkasovali.

Futbalisti Lučenca boli doteraz jediným tímom, s ktorým Prešovčania mali v tejto sezóne nepriaznivú bilanciu (2:2 doma a 1:3 vonku). Z deviatich gólov, ktoré v doterajších 24 kolách zelenobieli inkasovali, bolo až päť práve z kopačiek lučeneckých hráčov, v dnešnom zápase ale prešovský gólman Jozef Talian za svoj chrbát žiadnu loptu nepustil a natiahol svoju sériu nepriestreľnosti už na šesť zápasov, teda 540 minút. No a keďže z viacerých príležitostí využili Prešovčania aspoň jednu, keď v 37. minúte využil Kaplan nevydarenú malú domov hosťujúceho tímu a poslal loptu hlavou za Pahulyiho chrbát, tešili sa zelenobieli aj z prvej výhry nad týmto súperom v aktuálnej sezóne. Za neustáleho dažďa sa pritom pod reflektormi hral na premočenom trávniku vcelku kvalitný futbal, v ktorom mali domáci navrch. Okrem Kaplanovho gólu sa ale neujali tri nebezpečné, ďalekonosné Papajove delovky a dvakrát nepochodil zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi Zahradník. Hostia dohrávali bez vylúčeného Gonosa a tak sa v závere už do vážnejšej príležitosti na vyrovnanie nedostali.

KORZAR
Tesne pred začiatkom stretnutia prudký lejak rozmočil trávnik prešovského ihriska. Na šmykľavom teréne sa ale obe mužstvá pohybovali celkom dobre. Tatran sériu bez prehry natiahol takto na jedenásť zápasov. Talian v bráne Prešova neinkasoval už 540 minút. Ako prvý k streleckému pokusu v 8. min. napriahol aj neskôr agilný Papaj. Pahulyiho ale neprekvapil. V 18. min. unikol po ľavej strane Zahradník, centrovanú prihrávku však spoluhráči nezúžitkovali. Po dlhom autovom hode brankára LAFC takmer nachytal pohotovou hlavičkou T. Kaplan. Čo mu nevyšlo v prvom prípade, vynahradil si v druhom. Gólovej situácii, ktorá ako sa ukázalo bola rozhodujúca, predchádzali závary pred lučeneckou bránou po hlavičkách Čepa. V 36. min. sa o kontru bezvýsledne pokúšal Vido. Po následnom protiútoku center Pribulu sprava skúsený Libič podcenil a T. Kaplan hlavičkou ponad Pahulyiho trestal - 1:0.

Po zmene strán sólo Kamendyho stroskotalo na M. Baranovi. Prešov postupne vystupňoval tlak. Rodili sa jeho ďalšie možnosti na skórovanie. Najprv Zahradík nastrelil zblízka brankára a Šafrankova strela preletela tesne nad brvnom. Potlesk na otvorenej scéne zožal nacvičený signál Tatrana po štandardnej situácii. Na jeho konci Papajova strela "lízala" pravú žrď brány hostí. O sedem minút mal Pahulyi čo robiť, aby zmaril ďalší Papajov strelecký pokus. V závere sa trikrát na dostrel dostal Zahradník.

1.FC TATRAN: Talian - Papaj, Čep, Baran, Cleber – Pribula (86. Leško), Prekop, Kobylík, Šafranko (90. Baka) – Zahradník, Kaplan (76. Takáč)

Lučenec: Pahulyi – Vaculčiak, Libič, Golian, Gonos – Vido (67. Barbosa), Erceg, Kováč, Kamendy – Boháčik (67. Lavrík), Ďurica (85. Masár)