1.FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

ŽK: 57. Šafranko - 34. T. Sloboda
ČK: 68. Sloboda po 2. ŽK
Rozhodovali: Horváth - Kubačka, Poláček
Návšteva: 2 201 divákov

Stretnutie bolo jednostrannou záležitosťou favorizovaného lídra súťaže. Prešov počas celého zápasu diktoval tempo, vytváral si šance, z ktorých však zúročil iba dve, v oboch prípadoch bol úspešným zakončovateľom útočník T. Kaplan. Michalovce v Prešove nepresvedčili, o ich ustráchanej hre svedčí fakt, že do priestoru prešovskej bránky trafili hosťujúci hráči jediný raz - v 63. min stopér Vajda, aj to bola iba strela z veľkej diaľky.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov zvíťazili aj vo svojom druhom domácom vystúpení v priebehu posledných dvoch týždňov, keď po košickej rezerve si v zápase 23. kola 1. ligy poradili zásluhou dvoch presných zásahov Tomáša Kaplana aj s tímom Michaloviec 2:0 (1:0).

Domáci mali réžiu zápasu počas celých 90-tich minút pevne v rukách. Od začiatku diktovali tempo hry, k vážnejším príležitostiam sa ale dostávali iba postupne. Najprv Kobylík v 27. minúte pekne zakrútil priamy kop z veľkého uhla, Hrdina v bráne hostí ešte dokázal loptu vytlačiť na roh. O minútu neskôr ju už ale ťahal zo svojej siete, keď sa v šestnástke presadil Kaplan a poslal nechytateľný projektil do pravého horného rohu. Ten istý hráč bol aj pri druhom góle tri minúty po zmene strán. Ideálnu loptu do behu mu poslal Kobylík a prešovský útočník sám pred Hrdinom nezaváhal. Hostia toho po celý čas v útoku veľa nenamútili, napriek tomu sa „vyznamenal“ ich hrot Tomáš Sloboda, ktorý videl v 68. minúte v rukách rozhodcu Horvátha červenú kartu, keď sa druhýkrát pokúsil prifilmovať pád. Paradoxne práve počas oslabenia mali hostia svoju najväčšiu príležitosť. Striedajúci Leško chyboval v rozohrávke, no Šusterovu nie príliš vydarenú strelu Talian zoči-voči michalovskému útočníkovi zneškodnil, čím natiahol sériu svojej jarnej nepriestrelnosti už na 360 minút.

KORZAR
Druhé východniarske derby po sebe na prešovskom trávniku za tým spred týždňa kvalitou zaostalo. Zemplínčania nepresvedčivým výkonom neprinútili lídra siahnuť hlbšie do svojho repertoáru tak, ako predtým košické béčko. Šarišanom na "povinné" víťazstvo stačil aj priemerný výkon. Zeleno - bieli mali celý zápas pod kontrolou. Už v úvodnej štvrťhodine z domáceho tlaku vznikali pred šestnástkou hostí gólom zaváňajúce situácie. Najmä po viacerých "štandardkách". V 7.minúte po jednej z takých prestrelil Zahradník. Potom pohrozil T. Kaplan a o chvíľu dobre netrafil Papaj. Michalovce sa v týchto fázach v podstate k ničomu nedostali. Iba sa snažili o občasné kontry. V 20.minúte Josl poslal dlhý a presný pas za obranu hostí Kaplanovi. Ten ale loptu dobre nespracoval, k strele pred Hrdinom sa nedostal. Posunul ju ale vo výhodnej pozície stojacemu Zahradníkovi. Ten ale strelecké kopačky v šarišsko zemplínskom derby neobul. Zato ho na ihrisku bolo vidieť. V 28.min. sa "preštrikoval" pravou stranou obrany Zemplínčanov. Nasledovala presná prihrávka pred michalovskú bránu, po ktorej Kaplan prvý raz rozvlnil sieť.

Takmer rovnaký dej sa na ihrisku odvíjal aj v druhom futbalovom dejstve. V 48.minúte naservíroval Kobylík svoju typickú prihrávku Kaplanovi a Prešov viedol 2:0. Až po tomto momente a príchode na trávnik Gruzínca Gamkrelidzeho, pohrozili aj hostia. Dvakrát sa o zakončenie pokúšal Gamkrelidze. Pri treťom loptu "zluftoval" a o šancu sa pripravil. Ďalšiu ponúkol Michalovčanom striedajúci Prešovčan D. Leško. V čase, kedy hostia hrali bez vylúčeného Slobodu, nešťastne prenechal loptu Zemplínčanovi Šusterovi. Brankár Tatrana Talian však zareagoval vybehnutím. Pádom pod nohy michalovského útočníka príležitosť hostí zneškodnil. V závere hľadisko vzrušil prienik rýchlonohého Zahradníka. Následná strela preletela ale tesne nad brvnom Hrdinovej brány.

1.FC TATRAN: Talian - Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl (65. Leško) - Krohmer (71. Takáč), Prekop, Kobylík, Šafranko - Zahardnik, Kaplan (80. Pekár)

Michalovce: Hrdina - Uhľár, Vajda, Lauko, Gerich - Ruskovský (46. Gamkrelidze), Čavojský (87. Kerbčár), Hreško (82. Marec), Viskup - Sloboda, Šuster