1.FC Tatran Prešov - MFK Košice "B" 3:0 (2:0)

Góly: 6. Papaj, 45. Piter-Bučko, 80. Zahradník,
ŽK: 49. Papaj – 44. Škutka, 79. Adam
Rozhodovali: Chmura - Bobko, Mikulaj
Návšteva: 1 550 divákov

Prešovčania dosiahli prvé jarné víťazstvo po veľmi dobrom výkone. Pre domácich bol výraznou vzpruhou vedúci gól Papaja už v 5. min. Favorizovaným Šarišanom pohrozil súper z Košíc v závere prvého dejstva, keď Serečin namieril do ľavej žrde Talianovej bránky a Škutkov pokus akrobaticky vykopol spred bránkovej čiary Papaj. Ešte pred odchodom do kabín však upokojil prešovský tím Piter-Bučko - 2:0. Po zmene strán domáci kontrolovali hru a v 80. min poistil ich očakávané víťazstvo Zahradník.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov po prvýkrát v jarnej časti hry okúsili chuť trojbodového zápisu, keď v zápase 22. kola porazili na domácom trávniku rezervu Košíc 3:0 (2:0).

Úvodné minúty patrili domácim, ktorí sa zahryzli do svojho súpera a už v 4. minúte mali na svojom konte tri rohové kopy. No a práve po tom treťom mal Prekop výbornú príležitosť otvoriť skóre zápasu, no neposlal loptu do odkrytej brány a ani Cleber z následnej dorážky Brudňáka neprekonal. Čo nevyšlo im, podarilo sa o dve minúty neskôr Papajovi, ktorý po štvrtom rohu napálil odrazenú loptu nechytateľne do košickej siete – 1:0. Domáci boli na koni, mali viac z hry, vypracovávali si i ďalšie príležitosti, no ani Kobylíkov pokus zdiaľky, ani Cleberova hlavička gól nepriniesli. A Tatran mohol pykať, keď sa najprv Škutka v 33. minúte presadil na pravej strane a ponad Taliana posielal loptu do opustenej brány. Na bránkovej čiare ale ekvilibristicky zasiahol Papaj a loptu vykopol. O dve minúty nato už držal Serečin ruky nad hlavou, no lopta po jeho strele z hranice šestnástky sa odrazila od ľavej žrde do Talianovho náručia. A tak zahrmelo na opačnej strane, keď v poslednej minúte prvého polčasu sa po štandardnej situácii zblízka presadil Piter-Bučko. Aj po prestávke sa hral príťažlivý futbal s prevahou domácich. Rožky ale vystrkovali aj hostia a v 74. minúte bol opäť blízko ku gólu Serečin, ktorý sa v 16-ke šikovne uvoľnil, no loptu poslal zoči-voči Talianovi vedľa jeho ľavej žrde. A tak to gólovo sypalo opäť na druhej strane a opäť po štandardnej situácii. Autorom gólu bol Zahradník, ktorý stanovil konečné skóre.

KORZAR
Po troch remízach (Šaľa 1:1, Prievidza a Podbrezová 0:0) sa aj líder dočkal prvého jarného víťazstva. Tatran ho dosiahol po kvalitnom výkone. Prešovčania hrali zápas vo vysokom tempe, s chuťou a konečne často obstarávali streľbu z rôznych vzdialeností. Treba však zdôrazniť, že k dobrému futbalu prispelo aj košické béčko. Hostia ako jeden z málo doterajších súperov
zelenobielych prišli predovšetkým hrať a nie iba deštruovať. Podali sympatický výkon, ale na rozbehnutého lídra nestačili. Domáci sa do súpera zahryzli od prvých minút. Neubehlo ani päť minút a Tatran zahrával štvrtý rohový kop. K odrazenej lopte sa dostal obranca Papaj a nekompromisnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Prešov po ňom zvyšoval obrátky. Brudňaka ohrozovali postupne Kaplan, Cleber, ľavačkou ho poriadne natiahol Papaj. Košičania hrozili z kontier. Najčastejšie L. Janičom. V 33. minúte Škutka "preloboval" Taliana, no pred bránkovou čiarou priam akrobatickým zákrokom istému gólu zabránil Papaj. O dve minúty sa presadil Serečin, ale opečiatkoval len ľavú žrď prešovskej brány. Momenty, ktoré trochu schladili prešovskú suverenitu. Pred záverečným polčasovým hvizdom sa však po ďalšej štandardnej situácii skóre menilo. Kobylík poslal loptu na hlavu Kaplana, ten ju v šestnástke hostí "sklepol" PiterBučkovi a Brudňak bol bez šance. V druhom polčase sa o vzruch pred Talianom postaral Serečin. Jeho sólo síce najprv stroskotalo na Čepovi, no po odrazenej lopte stačil ešte vypáliť. Loptu však v gólovej pozícii poslal, ale vedľa ľavej žrde. V 76. min. ľavú košickú žrď trafil Zahradník. Presnejšie však mieril desať minút pred koncom. Po prudkom Papajovom centri stanovil na konečných 3:0 pre favorita východniarskeho derby.

1.FC TATRAN: Talian – Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl – Krohmer (88. Leško), Prekop, Kobylík, Cleber (39. Šafranko) – Kaplan (77. Pekár), Zahradník

Košice "B": Brudňák – Tóth, Kováč, Smrek, Adam – Kuzma, Dobias, Škutka, Juhar (58. Hanzuš) – Serečin, Janič