1.FC Tatran Prešov - Slovan Duslo Šaľa 1:1 (1:0)

Gól: 33. Kaplan - 76. Najman
ŽK: 90. Josl – 40. Simonides, 45. Vojtíšek, 51. Vyskoč, 60. Dékány
Rozhodovali: Valášek - Mókoš, Čiernik
Návšteva: 2 101 divákov

Prešovčania mali celý zápas pod kontrolou. V 33. min sa ujali vedenia zásluhou Kaplana, navyše už v prvej časti zahodili aspoň tri čisté šance. Tlak domácich pokračoval aj po zmene strán, lenže ani ďalšie príležitosti nenašli cestu do siete. V 76. min vyrobil fatálnu chybu brankár Buchta, keď sa v pokutovom území pošmykol, stratil loptu a striedajúci Najman už zakončoval pohodlne do prázdnej bránky. Zo záverečného náporu vznikla už iba prudká strela Brazílčana v prešovskom drese Clebera.

PIS.SK
Vstup do jarnej časti 1. futbalovej ligy lídrovi súťaže z 1. FC Tatran Prešov nevyšiel, keď jeho futbalisti v zápase 19. kola iba remizovali na domácom trávniku so Šaľou 1:1 (1:0).

Prešovčania na trávniku dominovali celých 90 minút, no nevyužité príležitosti a hrubá chyba gólmana Buchtu ich stáli v jarnej ouvertúre dva body. Domáci v úvodnej dvadsaťminútovke vyvinuli na súperovu bránu výrazný tlak, no ten ostal bez gólového efektu. Najbližšie k prvému jarnému zásahu mal v 16. minúte Prekop, v šestnástke ale neprestrelil hradbu brániacich hráčov hostí. Hostia boli v úvodnom polčase na dostrel prešovskej brány iba raz. V 25. minúte po nevydarenej ofsajdovej pasci však sólo hosťujúceho Vencela skončilo v Buchtovom náručí. Domáci sa zaslúženého vedenia dočkali v 33. minúte, keď Kaplan po spolupráci s Takáčom sám pred Penksom nezaváhal – 1:0. O dve minúty mal ten istý hráč na kopačke poisťovací gól, po ideálnom pase sa rútil sám na hosťujúceho gólmana, ten ale jeho kľučku vystihol a následný pokus už mieril do nebies.

Ani po prestávke nič nenasvedčovalo tomu, že by sa zápas nemal skončiť podľa papierových predpokladov. Cleber v 52. minúte z priameho kopu natiahol Penksu, z rovnakej situácie potrápil hosťujúceho gólmana aj Kobylík. V 77. minúte však prišla osudná chyba domáceho gólmana, ktorý ďaleko od svojej brány nezvládol rozohrávku a po tom, čo sa pošmykol pozorne číhajúci Najman nemal problém dopraviť loptu do opustenej brány a hostia, ktorí si počas celého zápasu nevypracovali vyloženú šancu, vyrovnali. Domácich táto situácia viditeľne zakončila a nedokázali sa z nej už spamätať. Napriek tomu od víťazstva neboli ďaleko, Cleberov krásne zatočený priamy kop z vyše 20 metrov ale opečiatkoval iba ľavú žrď.

KORZAR
Lídrovi jarná ouvertúra nevyšla podľa predstáv. Hoci zeleno - bieli celý zápas mali jasnú prevahu, súboj napokon skončil zmierlivou remízou. Rozhodli o tom v prvom rade nepremenené šance Prešovčanov v prvom polčase a fatálna Buchtova hrúbka ani nie štvrťhodinu pred koncom.

Tatran podľa očakávania začal náporom. Hralo sa výhradne na polovici Dusla. Hostia sa ku kontrám dostávali iba sporadicky. Územnej prevahe ale čelili celkom úspešne. Aj zásluhou neistej koncovky domácich. Kaplan s Takáčom, podporovaní spoluhráčmi "za nimi", zamestnávali šaliansku obranu. Obaja prešovskí hrotoví hráči si dvakrát "pýtali jedenástku", k poriadnej strele sa ale nedostali. A tak pálil z druhej línie Josl, potom Kaplan zakončil nepresne. Až v 25.minúte sa dostali k slovu hostia. Vencel po úniku cez pravú stranu krížne vystrelil, no Buchtu neprekvapil. Na druhej strane kontroval Šafranko. Presne ale nemieril v 33.min. Kaplan. Po chvíli sa ten istý hráč rútil sám na brankára hostí. Aj ho obišiel, potom sa ale nechal vytlačiť z obrovskej šance a následne prestrelil. V dobrej pozícii tesne minul aj Cleber. Strelu novej brazílskej akvizície Tatrana tesne po zmene strán s námahou zmaril Penksa. Gólma Dusla si poradil aj s hlavičkou M. Barana. Rovnako ako s ďalším ďalekonosným projektilom z Joslovej kopačky. V 76.min. prišlo veľké zaváhanie brankára Buchtu. Za hranicou šestnástky, v snahe rozohrať akciu sa pošmykol. O loptu prišiel a striedajúci Najman ju tak mohol pohodlne zasunúť do prešovskej siete... Zo snahy o strhnutie víťazstva na svoju stranu vzišla už len strela Clebera dve minúty pred koncom zo štandardnej situácie do ľavej žrde.

1.FC TATRAN: Buchta - Papaj, M. Baran, Čep, Josl - Šafranko (82.Pekár), Prekop, Kobylík, Cleber (90.D. Leško) - Kaplan, Takáč (62.Zahradník)

Šaľa: Penksa - Braun, Vojtíšek, Vyskoč, Havrilko - Simonides, Lancz, Lalák, Tomiš (67.Najman) - Vencel (84. Klusa), Dékány (61.Šajbidor)