1.FC Tatran Prešov - Slavoj Trebišov 7:0 (2:0)

Gól: 5. Kobylík (11 m), 25. a 47. Piter-Bučko, 57. Krohmer, 71. Katona, 73. Takáč, 82. Belejík
ŽK: 69. Piter-Bučko - 4. E. Lukáč, 66. P. Tomko, 85. Sciranka
Rozhodovali: Sedlák - Poláček, E. Weiss
Návšteva: 1 510 divákov

Prešovčania "načali" súpera už v 5. minúte gólom z penalty, keď predtým mal na kopačke šancu Prekop. Lukáč fauloval Zahradníka a jedenástku bezpečne premenil Kobylík. Keď domáci pridali druhý gól a po prestávke zapli na vyššie obrátky, zrodilo sa najvyššie víťazstvo na prešovskom trávniku v tejto sezóne.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov sa rozlúčili s domácim trávnikom v tejto sezóne vysokým víťazstvom, keď po výbornom výkone porazili v duely 17. kola 1. ligy Slavoj Trebišov rekordne 7:0 (2:0).

Tatran sa s domácim trávnikom rozlúčil rekordným víťazstvom, keď ešte o jeden gól vylepšil svoj triumf z minulého kola na bratislavských Pasienkoch (6:0) a nováčikovi súťaže uštedril sedem ťažkých úderov. Domáci začali aktívne hneď od úvodu, už po niekoľkých sekundách hry musel Poľacký ratovať po strele Prekopa. Ten istý hráč už v 3. minúte rozvlnil nožničkami sieť hosťujúcej brány, pre predchádzajúci faul Piter-Bučka ale pekný gól neplatil. Tatran sa ale dočkal hneď vzápätí, prenikajúceho Zahradníka v šestnástke nedovolene zastavil Lukáč a nariadený pokutový kop s istotou premenil Kobylík – 1:0. Domáci potom trochu poľavili, no len čo sa im v 24. minúte naskytla ďalšia šanca, opäť gólovo udreli. Kobylíkovu delovku ešte Poľacký stihol vyraziť, z následného rohu však Piter-Bučko s prispením obrancov súpera dostal loptu po druhýkrát do siete – 2:0. Až za tohto stavu sa prvýkrát osmelili aj hostia, Buchta si ale s Capkovým priamym kopom v 28. minúte bez problémov poradil a o päť minút neskôr ratoval pred Gašparom v poslednej chvíli Josl.

Aj úvod druhého polčasu domácim vyšiel. Joslovu strelu v 46. minúte si takmer zrazil do vlastnej brány Hoffman, z následného rohu najprv Čepove zakončenie vytlačil s námahou na žrď Poľacký, následná ďalšia Čepova hlavička skončila na brvne, futbalový biliard ale ukončil dobre postavený Piter-Bučko dorazením lopty do siete – 3:0. Zápas sa potom zmenil na hru mačky s myšou a domáci si začali duel vychutnávať. Tréner Roman Pivarník poslal do hry Belejíka a Katonu a tieto striedania mu vyšli. Najprv Belejík v 57. minúte výborne nacentroval loptu Krohmerovi a ten hlavou zvýšil na 4:0. Dvojica Belejík - Katona sa potom postarala o najkrajšiu akciu zápasu, keď po rýchlej akcii prvý menovaný pätičkou vysunul „prešovského Cantonu“ a ten nezaváhal – 5:0. Už o dve minúty naplnili Prešovčania poltucet, keď sa hlavou presadil Erik Takáč a rekordné víťazstvo tejto sezóny uzavrel osem minút pred koncom Belejík. Minútu pred koncom mohol streliť čestný úspech Trebišova P. Tomko, ale sám pred Buchtom zaváhal. Tatran si za svoje vystúpenie nielen v tomto zápase, ale za celý futbalový rok, počas ktorého doma v lige neprehral a na prešovskom trávniku ho porazil iba v zápase Slovenského pohára corgoňligový Spartak Trnava, zaslúžil od prítomných divákov dlhotrvajúci potlesk.

KORZAR
Rozlúčku s futbalovou jeseňou na domácom ihrisku okorenil líder súťaže rekordnou výhrou. Trebišovčania, hoci sa snažili hrať otvorene, na Prešovčanov nestačili. Už prvá útočná akcia zeleno bielych v prvej minúte zápasu zaváňala gólom. Po Takáčovej hlavičke Poľacký zachránil aj pred dorážajúcim Prekopom. Sústredenému úvodnému tlaku 1.FC Tatran ale Slavoj neodolal. V 4.minúte fauloval Zahradníka E. Lukáč v pozícii, kedy bol pred ním už len gólman hostí. Nariadenú jedenástku bezpečne premenil Kobylík. Snaha hostí podniknúť niečo smerom dopredu stroskotávala zväčša už v strede poľa. Takto sa hra odvíjala najmä na polovici Zemplínčanov. Druhý gól pridal za pomoci brániaceho súpera po rohovom kope Kobylíka Piter Bučko. Gólová smršť prišla po prestávke. Dve minúty po nej rozvinuli Prešovčania kombinačnú akciu, na konci ktorej boli hlavičky Čepa do pravej žrde, potom do brvna a pohotová reakcia druhého domáceho stopéra Piter Bučka. Ten už len "doklepol" za bezmocného Poľackého. O desať minút striedajúci Belejík našiel presným centrom hlavu Krohmera a bolo 4:0. Po ďalšej rýchlej výmene skóroval Katona. Potom T. Šimko naservíroval gólovú prihrávku Takáčovi. Herný a strelecký rozlet favorita zakončil osem minút pred koncom Belejík. Trebišovčania aj keď utŕžili debakel, rozhodne len nebránili. Capkove pokusy v prvom i druhom polčase zmaril Buchta. Minútu pred koncom mal čestný úspech na kopačke P. Tomko. Prešovský gólman ale aj v tomto prípade osvedčil svoje kvality.

1.FC TATRAN: Buchta – T. Šimko, Piter-Bučko, Čep, Josl – Krohmer, Prekop, Kobylík (64. Katona), Šafranko (79. Leško) – E. Takáč, Zahradník (56. Belejík)

Trebišov: Poľacký – Hoffman, Jeníček, Sciranka, Lukáč – Gašpar (61. Cvietinovič), Toporčák (83. G. Majoroš), Capko, Jenei – Mooc (59. Rusnák), P. Tomko