Inter Bratislava - 1.FC Tatran Prešov 0:6 (0:2)

Gól: 12. , 54. a 89. Zahradník, 36. Šafranko, 50. P. Kobylík (z 11 m), 73. Katona
ŽK: 48. Majtán, 50. Tarek, 71. F. Kiss - 85. Latiak
Rozhodovali: Olšiak - Balko, D. Hrčka
Návšteva: 836 divákov

Inter začal tlakom, po ktorom sa Guľa, Petrán a Hodek dostali do gólových šancí, ale ich muška bola nepresná. Hostia sa rýchlo spmätali a prišiel trest, keď krížnou strelou spoza šestnástky prekonal Košického Zahradník. V 36. min pridal favorit druhý gól, keď sa pred opustenou bránkou presadil Šafranko. Po faule Tareka na Zahradníka bol úspešným strelcom pokutového kopu Kobylík. Hostia sa s jasným vedením neuspokojili a ich ďalšie góly pridali Zahradník a striedajúci Katona. Debakel Interu zavŕšil v 89. min svojim tretím gólom v zápase Zahradník.

PIS.SK
Futbalisti lídra prvoligovej tabuľky Tatrana Prešov rozdrvili v dnešnom stretnutí 16. kola 1. futbalovej ligy minuloročného Corgoňligistu z Interu Bratislava na jeho pôde 6:0 (2:0), keď hrdinom zápasu sa stal autor hetriku Peter Zahradnik.

Šláger kola síce začali domáci, ktorí ťahali osemzápasovú šnúru bez prehry, aktívne a v úvode si dokázali vypracovať sľubné príležitosti, no Guľa i Hodek ich zužitkovať nedokázali a potom sa už iba prizerali výbornému prešovskému predstaveniu. Prešovčania sa ujali vedenia už v 12. minúte, keď spoza šestnástky sa do lopty oprel Zahradník a bolo 0:1. V 36. minúte lovil domáci brankár Košický loptu zo svojej siete opäť, keď sa pred opustenou bránou dokázal presadiť Šafranko a zápas sa zmenil na jednoznačnú záležitosť zelenobielych. Tí v druhom polčase pridali ešte ďalšie štyri góly. Najprv Kobylík po faule Tareka na Zahradníka premenil pokutový kop, aby o štyri minúty neskôr práve faulovaný hráč svojim druhým gólom v zápase zvýšil vedenie Tatrana už na štvorgólové. Ani to ale nebolo od zverencov Romana Pivarníka všetko, ďalšie dva klince do interistickej rakvy pribil striedajúci Katona a Zahradník v 89. minúte korunoval svoj dobrý výkon tretím gólom, ktorým stanovil víťazstvo svojho tímu na, pre Inter zahanbujúcich, 6:0.

KORZAR
Inter začal náporom. Technická strela Petrána letela s podporou vetra do vinkla a natiahla Buchtu. Po rohovom kope sa lopta odrazila ku Guľovi, ktorý spoza päťky prestrelil a vzápätí ho napodobnil Petrán. V 5. min. sa rútil Hodek sám na brankára Tatrana, ktorý jeho strelu po zemi vyrazil. Keď hostia rýchlo rozohrali priamy kop na polovici ihriska a Krohmer vysunul do šestnástky Zahradníka, ten z uhla krížnou strelou otvoril skóre. Keď Takáč prevzal prihrávku Kobylíka do behu na pravom krídle v pozícii zaváňajúcej ofsajdom a prihral pred bránu voľnému Šafrankovi, kapitán Tatrana pridal druhý gól. Po prestávke Mihálik zbytočne pridržal pred bránou Zahradníka a pokutový kop s istotou premenil Kobylík. Rýchlonohý Zahradník si vychutnal uličku Takáča štvrtým gólom a Majtánovi zmaril podobnú šancu Buchta. Keď Takáč odhalil ofsajdovú pascu Interu, Katona zakončil sólo priamym gólom. Výborný výkon Tatrana ozdobil Zahradník nádherným lobom v plnom behu z pravého krídla a zaznamenal hetrik.

Inter: Košický - Tarek (80. Ďuďák), Ševela, Mihálik, Matovič - Petrán, Kučera,Guľa (69. Kiss), Török - Hodek (90. Šlahor), Majtá

1.FC TATRAN: Buchta - Houšť, Piter-Bučko, Čep, Josl - Krohmer (69. Katona), Prekop, Kobylík (87. M. Baran), Šafranko (81. Latiak) - Zahradník, Takáč