LAFC Lúčenec - 1.FC Tatran Prešov 3:1 (2:1)

Gól: 3. Szegedi, 38. Iskra, 63. Chalupka - 12. Šafranko
ŽK: 32. Iskra, 53. Golian, 63. Baranayai, 76. Houžvička, 90. Miščík – 34. Kobylík, 41. Krohmer, 80. Houšť, 88. Josl
ČK: 57. Golian, 82. Houžvička, 84. Staško – 66. Kobylík, 71. Buchta, 90. + Piter-Bučko
Rozhodovali: Vnuk - Sluk, Košeckýo
Návšteva: 1 450 divákov

Na začiatku prvého polčasu zaskočili domáci favorita útočnou hrou a už v 4. min Szegedi preloboval Buchtu. V 12. min sa však Šafranko oprel do lopty a bombou pod brvno vyrovnal. Domáci znovu udreli v 39. min, keď sa presadil dôrazný Iskra. Po zmene strán prevzali Prešovčania iniciatívu, no v 63. min z protiútoku zvýšil už na 3:1 pre Lučenec Chalupka. To čo sa dialo po tomto momente už nemalo nič spooločné s futbalom a na ihrisku sa viac červenalo ako hralo.

PIS.SK
Prvého premožiteľa v jesennej časti súťaže našli futbalisti Tatrana Prešov až v 14. kole, keď podľahli Lučencu na jeho ihrisku 1:3 (1:2) v zápase, ktorý oba tímy dohrávali iba s ôsmimi hráčmi!

Motivovaným domácim vyšiel vstup do stretnutia, keď už v tretej minúte poslal šikovne Szegedi loptu ponad prešovského gólmana Buchtu do jeho svätyne a Lučenec sa ujal vedenia. Nie však nadlho. Už o 9 minút sa do lopty oprel kapitán Prešova Šafranko a bolo vyrovnané. Ani to ale domácich neodradilo v túžbe získať ako prvý tím v tejto sezóne skalp lídra súťaže a dôrazný exPrešovčan Iskra v 38. minúte opäť priklonil misky váh na stranu domácich. Po prestávke boli aktívnejší hostia, ktorí sa snažili aspoň vyrovnať. V 63. minúte ich ale do kolien z protiútoku zrazil tretím gólom Chalupka. To už domáci hrali bez vylúčeného Goliana. To ale nebolo ani zďaleka s rozdávaním červených kariet zo strany hlavného rozhodcu Vnuka všetko. Ten totiž kartu rovnakej farby, popri viacerých žltých kartách, postupne ukázal Prešovčanom Kobylíkovi i brankárovi Buchtovi, vzápätí na to aj ďalším dvom domácim hráčom – Houžvičkovi a Staškovi, no a v závere zápasu stav vylúčených vyrovnal, keď pod sprchy poslal aj obrancu Tatrana Piter-Bučka. Ani divoký kartový mariáš ale nič nezmenil na prvej prehre Tatrana od marca tohto roka a skončení jeho 26-zápasovej série bez prehry, ako aj desaťzápasovej šnúry víťazných ligových zápasov. Tá sa mimochodom začala práve po domácej remíze Tatrana s Lučencom (2:2) v 3. kole jesennej časti.

KORZAR
V 4. min. Szegedi preloboval Buchtu - 1:0. Potom nepremenil šancu Kamendy a Šafranko zo 16 m vyrovnal. V 39. min. zabojoval v šestnástke Iskra a upravil na 2:1. V nervóznom zápase si občas hráči zamieňali nohy súpera za loptu, čo rozhodca niekedy až prísne trestal. Prvý išiel pod sprchy Golian. Prešov pritlačil, ale jeho akcie boli bezzubé. Po chyba zadákov zvýšil hlavou Chalupka na 3:1. Za faul išiel tiež pod sprchy Kobylík. Onedlho vybehol do poľa Buchta, Iskra mu zobral loptu, brankár ho fauloval a dostal červenú. Po žltých išli z ihriska aj ďalší traja, šláger dohralo 16 hráčov.