MFK Zemplin Michalovce - 1.FC Tatran Prešov 0:2 (0:0)

Gól: 50. Kobylík, 65. Kaplan
ŽK: 60. Gerich - 4. Kobylík, 60. Piter-Bučko, 76. Krohmer
Rozhodovali: Kružliak - Petríček, Cuninka
Návšteva: 1 980 divákov

Regionálne derby, ktoré bolo šlágrom 12. kola prvej ligy, malo zásluhou oboch aktérov dobrú úroveň. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a žiadnemu z celkov sa nepodarilo zužitkovať svoje šance a streliť vedúci gól. Prešovčania pridali po zmene strán na dôraze a vďaka chybám v obrane domáceho mužstva strelil dva lacné góly v rozpätí pätnástich minút. Hosťujúce družstvo vyhralo zaslúžene a udržalo si vysoký náskok na špici prvoligovej tabuľky. Prešovčania sa prezentovali technickejším a vyspelejším kádrom a tiež dobre prepracovanou taktikou.

PIS.SK
Futbalisti Tatrana Prešov vyhrali v dnešnom dohrávanom stretnutí 12. kola 1. futbalovej ligy na ihrisku Michaloviec 2:0 (0:0), keď sa o víťazstvo zelenobielych gólmi zaslúžila dvojica českých legionárov - Kobylík a Kaplan.

Víťazstvo znamená, že Prešovu sa podarilo prelomiť 17-ročné čakanie na plný bodový zásah z michalovskej pôdy (naposledy v marci 1990). Rozhodol o tom zlepšený výkon zelenobielych po prestávke, keď dokázali svoju prevahu pretaviť aj do gólovej koncovky. Päť minút po zmene strán poslal hostí do vedenia krížnou strelou Kobylík. O pätnásť minút neskôr ten istý hráč našiel svojim centrom Kaplana a ten rozhodol o osude zápasu. Víťazstvo znamená, že Tatran zaokrúhlil svoju sériu neporaziteľnosti v lige už na 25 zápasov (! ), keď naposledy odchádzali zverenci trénera Romana Pivarníka z ihriska so sklonenými hlavami po prehre 0:2 práve v Michalovciach v marci tohto roka. Najbližšie na Tatran čaká po reprezentačnej prestávke v sobotu 20. októbra od 14. hodiny na domácej pôde tím Humenného.

KORZAR
V zemplínskom derby sa prví o slovo prihlásili domáci, lenže Lilušavili netrafil loptu v pokutovom území ideálne. Po štvrťhodine hry zahrávali tatranci priamy kop a strelu Kobylíka zachránil až výborný zákrok Rodingera. O dve minúty sa ocitol v šanci Záhradník, no jeho unáhlená strela skončila na bočnej sieti. Ten istý hráč mal po narážačke so Šafrankom možnosť aj po polhodine hry, ale mieril vedľa. Rovnako dopadol aj v 34. minúte Kobylík. Hneď po prestávke pálil do náručia Rodingera Prekop. Potom prišli menšie náznaky domácich, ale bez úspechu. Keď sa črtal ich menší tlak, podaril sa Prešovu brejk, na ktorého konci bola koncovka Kobylíka a vedúci gól hostí v 51. minúte. Autor prvého gólu hostí prihrával zakrátko Kröhmerovi, ktorého strela skončila na žrdi domácej brány. V 65. minúte sa Prešovčania tešili znovu, Kobylík zahrával z pravej strany roh, jeho center našiel hlavu Záhradníka, ktorého pokus ešte Rodinger kryl, no na dorážku Kaplána už nestačil a bolo 0:2. Prešov vyhral zaslúžene.

Michalovce: Rodinger - Vajda, Cifranič, Beličák, Gerich (63. Ruskovský) - Uhľár, Tomovčák, Šitov, Devečka - Bačík (78. Aľušík), Liluašvili (78. Seman). Tréner: J. Škrlík

1.FC TATRAN: Buchta - Houšť, Čep, Piter-Bučko, Josl (90. Haničák) - Kröhmer (89. Latiak), Kobylík, Prekop, Šafranko - Kaplan, Záhradník (82. Belejík)