1.FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)

Gól: 45. Zahradník, 51. Kobylík (11m), 59. Čep – 9. Kentoš
ŽK: 41: Zahradník, 82. Kobylík – 40. Vaculčiak, 62. Tirer, 71. Ihradský, 73. Chomistek
Rozhodovali: Havrilla
Návšteva: 3 701 divákov

TASR
Prešovčania si v druhom zápase po sebe nedali pozor a inkasovali gól už v 9. minúte. To však bolo zo strany hostí všetko, čo na prešovskom trávniku dosiahli. Od tohto momentu hru režíroval Prešov. Ku koncu polčasu svoj tlak vystupňoval a Záhradník po úniku vyrovnal. Tradične lepší druhý počlas vyznel už jednoznačne pre lídra. Tatran pridal ešte dva góly, pričom ďalšie viseli vo vzduchu. V dobrom zápase sa napokon z víťazstva tešili zaslúžene domáci.

PIS.SK
V šlágri 10. kola 1. futbalovej ligy sa zrodilo víťazstvo vedúceho celku tabuľky z Prešova nad treťou Podbrezovou 3:1 (1:1), čím sa prešovským futbalistom podarilo natiahnuť sériu svojej neporaziteľnosti na 23 zápasov, pričom sedem posledných sa skončilo ich víťazstvom.

Zápas sa svojim priebehom podobal poslednému domácemu vystúpeniu Tatrana proti Prievidzi (4:1). Aj proti Podbrezovej totiž po úvodnom oťukávaní sa oboch tímov prišiel blesk z čistého neba v podaní úvodného gólu hostí. Tí v rozmedzí 8. a 9. minúte zahrávali tri rohové kopy za sebou. Po tom poslednom sa na hranici pokutového územia dostal k lopte Kentoš a umiestnenou strelou poslal hostí do vedenia – 0:1. O tri minúty neskôr už mohol byť náskok hostí dvojgólový, keď po akcii z pravej strany vytlačil Buchta loptu iba pred Tomka, ten ale na šťastie pre domácich v ideálnej pozícii netrafil loptu. Domáci, ktorí sa v zápase museli zaobísť bez zranenej dvojice Belejík – Houšť, prvýkrát pohrozili v 14. minúte. Kobylíkova tvrdá strela ale skončila v náručí brankára Ihradského. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry domáci, Kaplan ale ani hlavou a neskôr i tvrdou strelou gól nedosiahol. Keď už sa zdalo, že hostia pôjdu do šatní s náskokom, k lopte sa dostal po zaváhaní hosťujúcej obrany Zahradník a svoj únik zakončil nekompromisnou strelou k ľavej žrdi – 1:1.

Rovnako ako záver prvého, vyšiel domácim aj úvod druhého polčasu. V 51. minúte videl rozhodca Havrilla v skrumáži v šestnástke Podbrezovej faul hosťujúcej obrany a nariadený pokutový kop premenil Kobylík – 2:1. Tlak domácich aj naďalej silnej a domáci fanúšikovia, ktorí vytrvalo domácich povzbudzovali aj za nepriaznivého stavu, sa dočkali tretieho gólu v 59. minúte, keď sa na malom vápne najlepšie zorientoval Čep a nekompromisnou strelou pod brvno uzavrel skóre zápasu, v ktorom mali domáci aj ďalšie príležitosti, tie už ale ostali nevyužité.

KORZAR
Líder musel zase doma skóre otáčať. Druhý raz v rade na vlastnom trávniku ho súper zaskočil vedúcim gólom. Pred týždňom Prievidžan Uškovič skóroval v desiatej minúte, kapitán Podbrezovej Kentoš presne trafil o minútu skôr. Od tejto chvíle sa začal na ihrisku odvíjať obvyklý scenár. Zeleno bieli zapli na vyššie obrátky, hosťujúci tím pritlačili pred jeho pokutové územie. Postupne v jeho okolí zahrávali tatranci štandardné situácie, pripravovali si šance. Tú prvú v zápase železiari vydolovali po rohovom kope. Kožička priťukol v šestnástke domácich loptu bývalému Prešovčanovi Kentošovi a ten si výhodnú "parketu" vychutnal. Ešte jeden gólový náznak Podbrezovčania predsa len mali. V 12.minúte sa po Chomistekovom centri pred Buchtom odchovanec Tatrana v službách ŽP Šport R. Tomko pošmykol a loptu dobre netrafil. Potom už bolo neraz poriadne horúco len pred Ihradského svätyňou. Prekop ani Čep ho neprekonali. Kaplanova a o chvíľu aj Čepova hlavička lízali zhodne ľavú žrď. Šafranko po ostreľovaní brány v dobrej pozícii prestrelil. Minútu pred prestávkou sa domáci dočkali. Zahradník šikovne využil Vaculčiakovo zaváhanie a krížnou strelou "gólom do šatne" vyrovnal. Druhý polčas mal ešte jednoznačnejší priebeh. Prešov mal jasnú prevahu. V 51.min. obrana Podbrezovej v jednej zo skrumáží pred Ihradským faulovala Kobylíka. Sám postihnutý nariadenú jedenástku bezpečne premenil. Tretí gól pridal po Zahradníkovej vtipnej "pätičke" Čep. Zeleno bieli valcovali železiarov ďalej, ale skóre už napriek množstvu šancí nezmenili.

1.FC TATRAN: Buchta – T. Šimko, Piter-Bučko, Čep, Josl – Krohmer, Prekop, Kobylík (90. Novák), Šafranko (87. Katona) – Zahradník (74. Takáč), Kaplan

Podbrezova: Ihradský – Vaculčiak, Kostelný, Kentoš, Konček – Snitka, Kožička, Tirer (67. Pančík), Novisedlák – Chomistek (86. Masár), R. Tomko (67. Gottwald)

POVEDALI PO ZÁPSE:

Anton Jánoš (tréner Podbrezovej): „Čo by som k tomu povedal. Iba toľko, že pôjdem a skúsim aj vo svojom veku začať rozhodovať... . Všetko súvisí s tým, čo som povedal. Som maximálne nespokojný s výkonom rozhodcu. “ (po týchto slovách tréner hostí odišiel z pozápasovej tlačovky)

Roman Pivarník (tréner 1: FC Tatran): „My sme išli do zápasu s tým, že nás čaká najväčší kandidát na postup, ktorý chce z pozadia a bez tlaku o ten postup hrať. Do duelu sme išli s tým, že ak ho zvládneme, podobne ako zápasy s Interom a Šaľou, tak sa nám podarí odskočiť, pretože je to zápas o šesť bodov. Chceli sme začať nátlakovo, no už druhý zápas sa nám to nedarí. Boli sme dosť pasívny, chceli sme hrať kombinačne po zemi, no hrali sme práve opačne a po troch rohoch súpera za sebou sme nešťastne inkasovali. Mužstvu sa nedarilo, napriek tomu sme si vypracovali v polčase štyri gólové šance a dokázali sme napokon krásnym gólom Zahradníka vyrovnať na 1:1. V prestávke sme si povedali, že musíme hrať aktívnejšie, nemôžeme byť nervózny a nezaťažovať sa tým, či prehráme. Veď raz nás tá prehra čaká. Mužstvo vyšlo oveľa aktívnejšie, znova sme potvrdili, že druhý polčas máme lepší. Dali sme dva góly a popritom sme nevyužili ďalšie šance. “