1.FC Tatran Prešov - MFK Košice "B" 2:1 (2:0)

Góly: 24. Kaplan, 44. Belejík - 89. Školník
ŽK: 49. Zlatohlavý - 43. Handzuš, 35. Biedol, 80. Boháčik, 80. Patrik Zajac, 85. Miloš Adam
rozhodovali: Šuniar - Bobko, Poláček
Návšteva: 1050 divákov

Regionálne susedské derby prinieslo rýchly a bojovný futbal, v ktorom obaja sa snažili strhnúť víťazstvo pre seba, nakoniec sa to podarilo domácim. Prešov o výhre rozhodol už v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Kaplan a Belejík.

KORZÁR
Do tretice zeleno bieli súperovi "štvorku" nenadelili, no na víťaznej vlne zotrvali. Zápas s košickou rezervou mal grády hlavne v nasadení oboch tímov. Futbal sa hral v celkom dobrom tempe. Odvíjal sa však zväčša medzi šestnástkami a určite by mu bolo svedčalo viac streleckých pokusov, hoci vôbec nemožno povedať, žeby niektoré (najmä Prekopove) nevyvolali vzruch v hľadisku. Prešovčania to mali o to ťažšie, že po dvoch výrazných výhrách fanúšikovia očakávali ďalšiu. Béčko Košíc však ako jedno z málo v doterajšom priebehu súťaže neprišlo do Prešova iba brániť. Sympatická snaha o ofenzívu ale dlho stroskotávala na pevnej domácej obrane. Hosťujúcu tatranci prehrávali častejšie, ale niektoré možnosti ku koncovke nedotiahli. Namiesto streľby nasledovali centre, po nich síce časté závary pred Vojtaškom, avšak gól padol až po tak trochu kurióznej situácii. Po "štandardke" Kobylíka" sa lopta odrazila ku kanonierovi Kaplanovi. Ten ju najlepšie netrafil. Cez spleť brániacich tiel sa ale šťastne dostala za chrbát košického gólmana, ktorý sa naviac pred chystaným zásahom ešte pošmykol... Gól však platil, no dianie na ihrisku zvlášť neovplyvnil. Najkrajšia akcia zápasu vyústila tesne pred prestávkou do druhého gólu. Po akcii Kobylíka s Kaplanom sa nádherným volejom spred šestnástky trafil presne k pravej žrdi Belejík. V druhom polčase sa karta obrátila. Po korektúrach v zostave sa iniciatívy chopili hostia. Hra sa prelínala na obe strany stále v svižnom tempe, avšak o čosi navrch mali Košičania. Pravda, len po pokutové územie Prešova. V 70.minúte ale prenikol Zajac až pred Buchtu. Brankár 1.FC Tatran však úmysel protihráča o "jasličky" vystihol a zabránil tak istému gólu. V 90.minúte uvidel arbiter Zlatohlavého hranie rukou vo vlastnej šestnástke a nekompromisne ukázal na biely bod. Buchta síce smer Školníkovej strely vystihol, dotkol sa jej prstami, ale predsa len znamenala gólovú bodku východniarskeho derby.

1.FC TATRAN: Buchta - T. Šimko, J. Novák, Zlatohlavý, Josl - D. Leško (90. V. Staš), Prekop, Kobylík (73.M. Baran), Šafranko - Kaplan (79. Zahradník), Belejík

Košice "B": Vojtaško - M. Tóth, Školník, Džogan, Hanzuš - L. Janič (46.Zajac), Boháčik, Mi. Adam, Juhar (46. Ľ. Gajdoš) - Škutka, Bjedov (67.Matia)

Povedali po zápase:

Roman Pivarník (1.FC Tatran Prešov): "Súhlasím s kolegom, že sa dnes hral kvalitný zápas. Skutočnosť, že sme v predchádzajúcich kolách dokázali vyhrať nad súpermi doma aj vonku o štyri góly, tak trochu hrala proti nám. Očakávania boli azda preto väčšie. Ja však stále vravím, že tímy v tejto skupine sú výkonnostne vyrovnané. Veľké rozdiely medzi nimi podľa mňa nie sú. Lenže fakt, že ľudia od nás očakávajú výrazné výhry v rade, čo je na jednej strane pochopiteľné, ale na druhej evokujú tendencie, určité veci podceniť. S tým sa musíme v kabíne vedieť vysporiadať. Tlačiť na to, že v každom zápase, bez ohľadu na aktuálne postavenie súpera v tabuľke, musíme ísť naplno. V prvom polčase s Košicami sme dokázali hrať aktívne. V druhom už prebral iniciatívu súper. Aj to svedčí o tom, že vydržať v nasadenom tempe, vedieť zvládnuť zmenu rytmu hry, sa nám treba ešte tiež učiť."

Gejza Farkaš (MFK Košice "B"): "Podľa mňa sa hral na dobrom trávniku dobrý futbal. V prvom polčase sme sa k slovu ale veľmi nedostali. Hlavne preto, že to smerom dopredu hrali iba vysokými nakopávanými loptami. V pokutovom území domácich sme takto nedokázali nič vytvoriť. Cez prestávku sme chlapcom vraveli, že takto ďalej to nepôjde. Prehrávali sme 0:2 a nemali čo stratiť. Nabádali mužstvo, aby hralo viac po zemi. Kombinačne a hlavne rýchlejšie s lepším pohybom. V druhej časti potom náš tím odviedol kus veľmi dobrej roboty. S korektúrami v zostave a zlepšenou hrou prišli aj šance. Tú najväčšiu, žiaľ, spálil Zajac. To, čo ste videli v našom podaní po obrátke je to, čo by toto mužstvo malo hrať nie iba polčas ale celý zápas. Časom, verím, že to tak už bude."