1.FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 0:0 (0:0)

ŽK: 35. Kobylík - 89. Svintek
rozhodovali: Fajčík - Martiš, Vician
Návšteva: 689 divákov

Vyrovnaný duel priemernej úrovne priniesol za daždivého počasia niekoľko šancí na oboch stranách, no strelci akoby nemali svoj deň, a tak sa duel skončil bezgólovou remízou.

PIS.SK
Tohtoročnú domácu ligovú premiéru dnes mali futbalisti Tatrana Prešov, keď na svojom štadióne privítali v zápase 2. kola nadstavbovej časti 1. ligy, skupiny o záchranu, tím Podbrezovej. Aj v piatom stretnutí oboch celkov v rade sa ale diváci gólu nedočkali.

Domáca premiéra nového kormidelníka Tatrana Romana Pivarníka priniesla slabý futbal. Na prvú strelu si diváci museli počkať 25 minút, až vtedy sa zdiaľky odhodlal vystreliť hosťujúci Kožička a Talian v bráne domácich prvýkrát zasahoval. Podobne, aj keď na dvakrát, si o sedem minút poradil aj s priamym kopom Detka. Domáci sa osmelili až v 33. minúte, strela Kobylíka ale minula bránu hostí. Tí mali najväčšiu príležitosť dve minúty pred prestávkou, Masárova hlavička ale preletela tesne vedľa pravej žrde.

Medzišestnástkový futbal pokračoval aj po zmene strán. Domáci síce boli aktívnejší, no ich snaha sa končila ďaleko pred Hanákovou bránou. Hostia sa zamerali prakticky iba na defenzívu, tá ale fungovala bezchybne a domáci sa do vyložených príležitostí nedostávali. Sporná situácia nastala dve minúty pred koncom. Zákrok dvojice hosťujúcich obrancov Kentoša s Vaculčiakom na prenikajúceho P. Barana ale rozhodca ako faul neposúdil, a keď sa neujala ani Kobylíkova strela z diaľky, séria bez gólu vo vzájomných zápasoch týchto dvoch tímov sa natiahla už na vyše 450 minút.

KORZÁR
Futbal medzi šestnástkami, bez vzruchu, bez šancí, ktorý len rozladil riedko zaplnené hľadisko. Takýto obraz priniesol predovšetkým prvý polčas. Po štvrťhodine sa síce črtal náznak gólovej šance Masárovi, avšak prešovský P. Galík čistým zákrokom tesne pred domácou šestnástkou včas zatiahol "záchrannú brzdu". Ďalší moment, ktorý stál za zmienku prišiel v 25.minúte. Hosťujúci Kožička, ktovie či vystrelil, či zúfalo odkopol, ale lopta plachtila pod prešovské brvno. Debutujúci gólman zeleno bielych sa ale viac náhodným ako cieleným pokusom nedal zaskočiť. V 32.minúte však ten istý hráč po štandardne situácii presne mierenou strelou k ľavej žrdi veru poradne natiahol Taliana. Až po polhodine sa prebudili dovtedy spiaci prešovskí strelci. Kobylíkova strela, čiastočne s prispením protihráča tesne minula cieľ.

Druhý polčas mal už trochu iný obraz. Zmeny v zostave hru Tatrana oživili. Konečne po krajoch ihriska začali hráči viac behať, prečísľovať obranu "železiarov". Hoci do vyloženej gólovej pozície neprenikli, súpera pritlačili a ten musel riešiť už podstatne viac spletitých situácii ako do prestávky. Streľba v zeleno bielom podaní začala, ale nepresnosť ostala. Len Zahradníkov pokus v 73.min. dal hosťujúcemu gólmanovi zabrať. Aktívny bol Kobylík, skúšal to aj T. Šimko a Haničák, všetko bez žiaduceho efektu. V závere hrali Prešovčania vabank. Pred hosťujúcou bránou pribúdalo závarov. Lenže ani tie zmenu skóre neprivodili.

1.FC TATRAN: Talian - T.Šimko, Piter-Bučko, Zlatohlavý, P. Galík - Prekop, Šafranko, J. Novák (46.Haničák), Kobylík - Kaplan, Zahradník (75.P. Baran)

Podbrezová: Hanák Ľ. - Ličko, Gajdošík, Kentoš, Novisedlák - T. Pančík (25.Turňa), Kožička, Svintek, Vaculčiak - Detko (81. Chreňovský), Masár (65. Giertl)

Povedali po zápase:

Roman Pivarník (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Predpokladal som, že Podbrezová nebude hrať tak ako hrala v Humennom. To sa aj potvrdilo, keď dokázali hrať na vlastnej polovici ozaj organizovane. Hráčov som upozorňoval na to, že to bude zápas o jednom góle, kde si vytvoríme 2-3 príležitosti, ktoré bude treba premeniť. Teší ma, že sme dokázali zachytávať protiútoky súpera, ktorý si z hry nevypracoval ani náznak šance. Daril sa nám relatívne prechod do útoku, ale tých 30 metrov od brány, kde tie priestory boli veľmi zhustené, sme na tom teréne nedokázali kombinovať a nájsť finálnu prihrávku, keď nám chýbala kreativita. “

Anton Jánoš (tréner ŽP Šport Podbrezová): „Je pravda, že sme toho veľa v útočnej fáze neukázali, ale trocha sme sa poučili zo zápasu v Humennom, kde sme mali 90 percent z hry, no dostali sme 2 góly. Dnes sme sa zamerali na dôslednejšie vykrytie vlastnej polovice ihriska a neumožnili súperovi, aby realizoval svoje zámery. Takže ten zápas nakoniec vyznel v remízový rezultát, lebo gólové príležitosti dnes neboli ani na jednej strane. Ja môžem povedať, že bohužiaľ, odchádzame spokojní. “

Zdroj - Foto/video: marianecko/ssspsss