1.FC Tatran Prešov - 1.HFC Humenné 2:2 (2:1)

Góly: 6. Katona, 38. Belejík - 9. B. Kuzma, 49. Michal Pyrka
ŽK: Galik - Grundza, MATEUSZ Pyrka
Rozhodoval: M. Cuninka - Kľačko, Bača
Návšteva: 850 divákov

Regionálne derby na Šariši prinieslo dobrý, bojovný futbal. Prešovčania od 6. minúty viedli gólom Katonu, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Kuzma. Domáci mali viac z hry a v 38. min Belejík opäť poslal Tatran do vedenia. Humenčanom sa však podarilo vyrovnať hneď po prestávke a remízu udržali až do konca.

KORZÁR
Niektorým hráčom Prešova dal tréner R. Pivarník predčasne voľno a zaradil do zostavy i dorastencov. Ako prvý sa za dôveru odvďačil Katona. Po prvej šanci, ktorú mal v 3. min. Kobylík, o dve minúty Katona nabehol na Zahradníkovu prihrávku, obišiel brankára a do opustenej brány otvoril skóre. Z vedenia sa ale domáci dlho netešili. O 4 minúty vyrobil hrúbku J. Novák, lopta sa dostala k Humenčanovi Kuzmovi a ten prekonal Buchtu. Prešovčania mali do prestávky podstatne viac z hry. V 20. min. Belejík obišiel aj gólmana hostí, no z uhla nedal. Belejík sa však do streleckej listiny predsa len zapísal. V 38. min. krížnou strelou nedal Matkobišovi šancu - 2:1. V 41. min. Zahradník prešiel obranou hostí, no Matkobiš zachránil. V záverečných chvíľach prvej časti Piter-Bučko dvakrát zblízka hlavičkoval, ale ani raz zblízka netrafil. Po centri D. Leška sa ocitol pred brankárom hostí aj Latiak, no ani on neuspel. Rovnako ako M. Baran, ktorý síce vyslal exportnú delovku, no lopta skončila mimo brány. Hostia síce v 49. min. vyrovnali, keď gól zaznamenal Mi. Pyrka, ale Prešovčania naďalej pokračovali v ofenzívnej hre. V 75. min. vo výhodnej pozícii prestrelil bránu Pribula a tak sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

1.FC TATRAN: Buchta - D. Leško, Piter-Bučko, J. Novák, Galík - Katona, M. Baran (72. Dupkala), Kobylík, Latiak (58. Pribula) - Zahradník, Belejík

Humenné: Matkobiš - D. Pyrka, Čerňa, Hanc (46. R. Šimko), Ovšianik - Ma. Pyrka, Grundza, Kuzma, L. Adamišin (46. Voroňák) - Gavaľa (72. Barnišin), Mi. Pyrka