1.FC Tatran Prešov - LAFC Lučenec 4:1 (2:1)

Góly: 8. a 18. Kobylík, 72. Zahradník, 77. Kaplan – 39. Chalúpka
ŽK: Josl, Zahradník – Foltán, Mihálik.
Rozhodoval: P. Šuniar - Kéry, Poláček
Návšteva: 950 divákov

Domáci v stretnutí dobrej úrovne mali od úvodu prevahu. Hostia síce stačili v prvom polčase ešte odpovedať na dva góly Kobylíka, ale v druhej štyridsaťpäťminútovke Zahradník a Kaplan zvýraznili domáce víťazstvo. Prešov si tak bez problémov udržal prvé miesto v tabuľke skupiny o záchranu a celkovo v I. lige skončí definitívne na 5. mieste.

PIS.SK
Už 11 zápasov v rade nepoznajú futbalisti prešovského Tatrana chuť porážky. Svoju jarnú sériu predĺžili v dnešnom zápase 12. kola nadstavbovej časti 1. futbalovej ligy – skupiny o záchranu, keď dokázali na domácom štadióne poraziť Lučenec 4:1 (2:1).

Domáci od úvodu diktovali tempo hry a už v 8. minúte sa mohli tešiť z vedúceho gólu, keď Kobylík po Joslovej šikovnej prihrávke zaskočil pohotovou strelou hosťujúceho gólmana Michalíka. Ten ťahal loptu zo svojej siete po druhýkrát už o ďalších desať minút a opäť v tom mal prsty Kobylík. Ten si najprv efektne vychutnal obrancu Gonosa a z veľkého uhla potom prestrelil aj hosťujúceho brankára – 2:0. Domáci boli na koni, no v rozlete ich pribrzdila prvá vážnejšia kontra hostí. Prešovskí obrancovia pozabudli v šestnástke na opusteného Chalúpku a ten pohodlne znížil – 2:1. Hostí gól posmelil, začali byť aktívnejší a v 51. minúte stálo pri domácich aj šťastie, keď Foltán nedopravil v závare pred Talianom loptu do domácej brány. Blízko hetriku bol v 65. minúte Kobylík, jeho strela z priameho kopu ale rozozvučila žrď hosťujúcej brány. Predčasné rozhodnutie tak prišlo v 72. minúte. Zahradník, ktorý bol na ihrisku iba osem minút, postupujúc pozdĺž hosťujúcej šestnástky volil strelu spoza obrancu, ktorá skončila za chrbtom prekvapeného Michalíka – 3:1. Skóre zápasu uzavrel o päť minút neskôr Kaplan. Prešovský útočník zužitkoval Latiakovu aktivitu, keď prešovský záložník najprv vybojoval zdanlivo stratenú loptu a potom ideálne naservíroval loptu na hlavu svojho spoluhráča. Hostia zápas po góle „zabalili“ a mohli byť radi, že neinkasovali po šanciach Šafranka, ktorý nedotlačil loptu do siete v závare pred Michalíkom, ktorý sa zase vyznamenal o chvíľu nato, keď efektným zákrokom zlikvidoval tvrdý Latiakov pokus.

KORZÁR
Ani mužstvo Lučenca nezastavilo rozbehnutých Prešovčanov. Zeleno bieli po presvedčivej výhre natiahli sériu bez prehry už na jedenásť zápasov. Víťazstvo lídra v skupine o záchranu sa začalo rodiť po typickom prešovskom úvode. Domáci vsadili na tradičnú aktivitu, rýchlosť v kombináciách a dôraz v osobných súbojoch. Týmito zbraňami zobrali hosťujúcemu mužstvu vietor z plachiet. Skóre otvoril už v ôsmej minúte Kobylík pohotovou strelou z hranice šestnástky. O desať minút neskôr si strelec úvodného gólu kľučkou vychutnal protihráča a znovu pekne zavesil. Snaživí hostia toho na štadióne 1. FC Tatran hlavne v prvom polčase veľa neukázali. Avšak po prvej a jedinej nebezpečnejšie vyzerajúcej akcii Chalúpkom vyrovnali.

V druhom polčase Lučenec hru už viac otvoril, partia najmä na začiatku druhej časti bola vyrovnanejšia. Voľnejší priestor ale nahrával rýchlejším Prešovčanom. Faul na Kaplana v pokutovom území v 64.min. arbiter vytiahol na hranicu šestnástky. Loptu si postavil Kobylík, ale napálil ju iba do ľavej žrde. Po Šafrankom zahranom rohovom kope tretí gól pohotovou hlavičkou zariadil Zahradník. Štvrtý nedal na seba dlho čakať. Po piatich minútach presne odcentroval striedajúci Latiak a Kaplan vsietil svoj siedmy jarný gól. Ďalšie dve šance Šafranka a Latiaka zneškodnil lučenecký gólman.

1.FC TATRAN: Talian - V. Staš, Piter-Bučko, J. Novák, Josl - D. Leško (71. Latiak), Kobylík (80. M. Andraščík), Šafranko - T. Kaplan, Belejík (63. Zahradník)

Lučenec:

Michalík - Drugda (86.Stašek), Ádám, Mihálik, Gonos - Csányi (76.Lavrík), Chalúpka, Staško, Kamendy - Foltán (76. Viskup), Szegedi

POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): „Každý zápas chceme hrať doma aktívne, nátlakovo a pokiaľ je to možné, chceme dať gól. Dnes sa nám to podarilo dokonca dvakrát, pričom prvý polčas sme hrali vo veľkej pohode. Dokázali sme kontrolovať hru, hrať agresívne, na jeden až dva dotyky. Trochu nás samozrejme pribrzdil zbytočný gól, hoci sme boli v číselnej prevahe, no znova sme potvrdili, že 2. polčasy máme snáď ešte ako tie prvé. V závere sme to potvrdili strelením dvoch gólov, pričom sme mali aj ďalšie vyložené príležitosti. Nesúhlasím teda s trénerom hostí, že ten výsledok je krutý, lebo mohol byť ďaleko vyšší. “

Vladimír Rusnák (tréner Lučenca): „My sme sa pripravovali na úvod, vedeli sme o prvých minútach, v ktorých je Prešov doma aktívny a hrá ľahko a uvoľnene. Bohužiaľ sme to nezachytili, no podarilo sa nám vrátiť do zápasu gólom na 2:1. Druhý polčas bol vyrovnaný, sily ubúdali obom tímom, mali sme niekoľko brejkových situácií a do stavu 3:1 sme mohli pri troške šťastia aj vyrovnať. Potom ale prišli dve hrubé, fatálne chyby, ktoré rozhodli o výsledku, ktorý je pre nás krutý. “