1.FC Tatran Prešov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (0:0)

Góly: 53. Andraščík, 85. Viazanko
ŽK: 22. Brown, 69. Prekop - 26. M. Horváth, 38. Olejník, 77. Pavol Ďurica
rozhodovali: Horváth - Bobko, Horák
Návšteva: 1102 divákov

Favorizovaní Prešovčania museli v tejto dohrávke, ak chceli pomýšľať na umiestnenie v prvej štvorici, zvíťaziť. V prvom polčase však šance domácich hráčov Browna a Prekopa, ktoré zaváňali čistým gólom, zostali nevyužité. Až v druhom dejstve Tatran úplne ovládol hru. V 53. min po Mackovom rohu kapitán Andraščík hlavou otvoril skóre - 1:0. Po desiatich minútach síce Gegič spálil tutovku, ale Prešov sa proti poslednému tímu tabuľky predsa len ešte dočkal. V 85. min sa gólovo presadil Viazanko, ktorý obišiel brankára DAC Kobra a pečatil výsledok.

Korzár
Dohrávka siedmeho kola prvej futbalovej ligy do roly jasného favorita pasovala prešovský tím. Ten ju v konečnom dôsledku výsledkom potvrdil, ale cesta za "povinnými" tromi bodmi nebola vôbec jednoznačná. V prvom polčase hostia v úvodných minútach vyrukovali s otvorenými chúťkami. Neuplynulo ani desať minút a taktovku hry prevzali čoraz výraznejšie domáci. Tatran mal prevahu, avšak len po šestnástku hostí. Za zmienku stojí len pár akcií. V. Staš v 9.min. strelou do stredu brány Kobra neprekvapil. Po Viazankovom úniku pred P. Tomkom ratovali obrancovia DAC. V 31. min. po technickej Gegičovej paráde a Joslovom následnom centri sa v šanci ocitol Brown. Z diaľky to skúšal aj Prekop a v závere polčasu hlavičkou Viazanko. Obrat nastal po prestávke. Domáci pridali hlavne na dôraze v osobných súbojoch, zrýchli kombinácie a hostí postupne "ubehali". V 53.min. zahrával po faule na Zahradníka štandardnú situáciu Macko a jeho presný center usmernil za Korbrov chrbát Andraščík. Domáci súpera potom ešte viac pritlačili. Brankár hostí zmaril gólovú šancu Gegičovi, nepresadili sa Macko a Brown. V gólovej pozícii bol aj striedajúci Zahradník, no zakončil nepresne. Úplne zaslúžené víťazstvo zeleno - bielych poistil druhým gólom päť minút pred koncom agilný Viazanko.

1.FC TATRAN: Buchta - V. Staš, Andraščík, Čep, Josl - Viazanko, Prekop, Macko (75.Volf), Gegič (81.Pribula) - Brown, P. Tomko (52. Zahradník)

D.Streda: Kobr - Buka, K. Németh, Olejník, Szabo - Horváth (81.Milan), Drobný (65. T. Albert), Kundra (65. Gögh), Egri - Pa. Ďurica, Sani

Povedali po zápase:

PETER POLÁK (Prešov): "V prvom polčase sme mali zrýchliť hru po stranách, to v tom našom ponímaní neprišlo. Naša hra bola ťažkopádna. Po druhom góle sme ponúkli súperovi niekoľko šancí, našťastie víťazstvo sme uhájili." ALEXANDER PFLUG (Dunajská Streda): "Gratulujem súperovi, my sme sa dopustili chýb v defenzíve, ktorá bola v prešovskom podaní veľmi dobrá a nemali sme vyložené šance,. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale po štandardných situáciách sme toto stretnutie prehrali."