1.FC Tatran Prešov - ŠK AQUA Turčíanksé Teplice 2:1 (1:0)

Góly: 33. Iskra, 52. Andraščík - 78. Šavol
ŽK: 25. T. Šimko, 76. M. Viazanko - 30. Šavol, 44. Ždimera, 62. Machovič, 67. J. Koleno, 68. Privitzer
rozhodovali: Ježík - Klačko, Chládekj
Návšteva: 1106 divákov

Celý zápas bol v jednoznačne v réžii domácich, ktorí už potrebovali vyhrať. Od začiatku spustili doslova uragán na bránku hostí a v úvodnej dvadsaťminútovke si vypracovali štyri gólové šance, ktoré však trestuhodne zahodili. Strelecky sa presadil až v 33. min Iskra po zaváhaní Letrika tvrdou strelou pod brvno. Druhý presný zásah Prešovčanov pridal po skrumáži Andraščík. Hostia v 78. min po dobre zahratom priamom kope Šavola zdramatizovali záver, ale nervózne hrajúci domáci už víťazstvo ubránili.

Korzár
Prešovským futbalistom, ako favoritom číslo jeden na postup do extraligy, sa až na piaty pokus podarilo naplno zabodovať. Sebavedomie do ďalšieho neľahkého obdobia, v ktorom budú musieť zdolať nepríjemnejších súperov "formátu" Humenné či Rimavská Sobota, im dodalo sobotňajšie víťazstvo na tímom, ktorý mal na súpiske len štyroch profesionálnych hráčov, kým tí ostatní "trénujú" denne dopoludnia vo svojich zamestnaniach. Domáci začali zápas tradične náporom. Do prvej vážnejšej šance sa ale dostali hostia, keď Jeťko vari zo 7 metrov prestrelil bránu. V 12. minúte už skoro videli diváci loptu v sieti, Iskra ale obrovskú šancu nepremenil. O minútu neskôr zakončoval Piter-Bučko hlavou tesne vedľa ľavej žrde. Po štvrťhodine hlavičkoval Iskra, Machovič vyrazil loptu do brvna. V 33. min padol úvodný gól. Hosťujúci Letrik prihrával nedôrazne, lopty sa zmocnil Iskra a sám proti Machovičovi nezaváhal. Sedem minút po prestávke zvýšil po centri Gegiča hlavou Perniš. Presne po hodine hry Gegič z priameho kopu trafil ľavú spojnicu. Dvanásť minút pred koncom mali rovnakú možnosť aj hráči Turčianskych Teplíc, na rozdiel od tatrancov ju dokázali premeniť. Šavol prízemnou strelou poslal loptu vedľa múra k pravej žrdi, čo zrejme z východniarov nikto nečakal 2:1. Odpovedať mohol v 84. min striedajúci Macko, šancu ale nevyužil. V závere domáci bránili najtesnejšie víťazstvo, hosťom sa napriek prevahe vyrovnať nepodarilo.

1.FC TATRAN: Stefanovič - Staš, Čep, Piter-Bučko, Šimko - Gegič (62. Josl), Andraščík, Prekop, Viazanko - Iskra (86. P. Tomko), Perniš (72. Macko)

Turč. Teplice:Machovič - Šovčík, Kravárik, Ždimera, Šavol Kempný, Letrik, Hoferica (46. Pravňan), J. Koleno (74. Karas) Privitzer (69. Bajza), Jeťko.

Povedali po zňapase:

Jozef DAŇKO (Prešov): "Všetci dobre vieme, čo sa tu v priebehu týždňa okolo prešovského futbalu zomlelo. Určite to neprospelo psychike hráčov. S hráčmi sme sa pred zápasom povedali, že berieme hoci aj najtesnejšie víťazstvo, ktoré by nám pomohlo dostať sa z krízy. K úspešnému výsledku im chcem zablahoželať. Boli po veľkým psychickým tlakom okolia a médií. Verím, že sa už teraz dokážu dať dokopy, lebo, ako som už povedal, futbal hrať vedia. Mužstvo je kvalitné, má na to bojovať o najvyššiu priečku v tabuľke. Keď ale hráči nie sú uvoľnení, ťažko to na ihrisku dokážu. Sami ste napríklad videli, ako to vyzeralo po inkasovanom góle, ako chaoticky pôsobili. Nováčik nemal u nás čo stratiť, bol v pohode, jeho hráči isto nepredpokladali, že budú po štyroch kolách na druhom mieste. Majú vo svojich radoch dvojicu kvalitných útočníkov a skúsených obrancov. Či sa už konečne prebudia naši strelci ? Sám žasnem nad tým, čo dokážu zahodiť. Keby bol napríklad Iskra premenil vyloženú príležitosť už v 12. minúte, možno by bolo v ďalšom priebehu všetko v poriadku. Takto to bolo zatiaľ iba vydreté víťazstvo, často nám chýbala ľahkosť".

Emil KUNERT (Turč. Teplice): "Doplatili sme na nezdravý rešpekt zo súpera, ktorý bol odhodlaný stoj čo stoj konečne naplno zabodovať. Až na záverečné minúty sme toho veľa neukázali. Moji zverenci sa často len pasívne prizerali na to, ako ich Prešovčania prevyšujú v mnohých činnostiach. Tí boli aktívnejší a futbalovejší, vyhrali zaslúžene".