Eldus Močenok - 1.FC Tatran Prešov 4:2 (2:1)

Góly: 33. a 72. V. Horváth, 36. Čambal, 84. Kamenský - 30. Viazanko, 79. Gegič
ŽK: 43. R. Paľo, 67. Brisuda, 88. Kamenský - 65. Macko, 88. Iskra
rozhodovali: Fajčík - Petríček, Mikulaj
Návšteva: 550 divákov

SITA
Začiatok stretnutia bol z pohľadu oboch tímov rozpačitý, hostia si však postupne vypracovali miernu prevahu, výsledkom čoho bol v 30. min vedúci gól Viazanka. Po góle sa však domáci prebrali a do prestávky zásluhou Vojtecha Horvátha a Martina Čambala otočili skóre. V II. polčase z protiútoku zvýšil na 3:1 opäť Horváth, o sedem minút však Gegič znížil na rozdiel jedného gólu. O záverečný presný zásah sa postaral Kamenský šesť minút pred koncom stretnutia po individuálnej akcii, keď si loptu prebral na polovici a strelou z 20 m prekonal bezmocného gólmana Tatrana.

TASR
Hral sa futbal ligovej úrovne a Prešovčania napriek prehre potvrdili, že ešte prehovoria do bojov o postupové miesta. Hostia sa ujali vedenia, ale domáci ešte do prestávky tento stav otočili vo svoj prospech. Po obrátke sa Prešovčania snažili o zvrat, ale inkasovali tretí gól po hlavičke Horvátha. Aj keď sa im ešte podarilo znížiť, Kamenský v 83. minúte pečatil trojbodový domáci zisk.

Denník ŠPORT
V stretnutí vynikajúcej úrovne zmaril prvú šancu domácej dvojice Čambal - Kamenský pohotovo Buchta. Technickí hostia sa po polhodine ujali vedenia, keď na dlhý pas Volfa nabehol Viazanko a zoči-voči brankárovi Gálovi nezaváhal. Nováčika gól nezlomil a v priebehu štyroch minút otočil skóre. Horváth po vtipnej prihrávke Pavlíka vyrovnal skóre a po ďalšom signále Čambal pridal druhý gól. Hostia v snahe vyrovnať prestriedali a Gála zachraňoval po tvrdej strele Macka. Keď obrana hostí podcenila prienik a center Kamenského, Horváth sa hlavičkou z piatich metrov nemýlil. Dvanásť minút pred koncom síce Tatran z nevinnej akcie striedajúcim Gegičom znížil, ale nadšene hrajúci nováčik najkrajším gólom stretnutia, ktorý vsietil Kamenský z 25 metrov do šibenice Buchtovej bránky, poistil zaslúžené víťazstvo.

Eldus: Gála - Brisuda, Poštrk, Kubala, R. Paľo - Horváth, Pavlík, Čambal (70. Maga) - Dobiáš (89. Moravčík), Uzola, Kamenský (89. Nozdrovický)

1.FC TATRAN: Buchta - Šimko (74. Tomko), Staš, Andraščík, Piter-Bučko - Volf (54. Gegič), Šamo (54. Macko), Horký, Prekop - Viazanko, Iskra

Povedali po zápase:

LADISLAV HUDEC (Močenok): "Teší ma, že mužstvo nezlomil vedúci gól hostí. Ťažili sme z dobrej hry v útočnej formácii a z využitia štandardných situácii. Nebyť straty s DAC mohli sme byť hore, ale zostávame pri zemi."

JÁN KARAFFA (Prešov): "Napriek tomu, že sme získali rýchle vedenie, chlieb sa lámal ďalších päť minúť, keď sme zbytočne inkasovali a nadšene hrajúcich domácich sme už nedokázali zastaviť."