1.FC Tatran Prešov - LAFC Lučenec 0:1 (0:1)

Góly: 42. Andraščík (vl.)
ŽK: 13. T. Šimko , 26. Macko, 41. Iskra, 79. Andraščík, - 88. M. Michalík
rozhodovali: Ronec - Kéry, Košecký - Anguš
Návšteva: 1053 divákov

Prešovskí futbalisti ani v druhom domácom stretnutí nepresvedčili, i keď v úvodnej štvrťhodine boli jasne lepším celkom. Niektoré sľubné príležitosti však trestuhodne zahadzovali. Hra sa potom odohrávala už iba medzi šestnástkami a nebola pre fanúšikov veľmi zaujímavá. Hostia, ktorí sa spoliehali na brejky, udreli pred záverom prvého polčasu. Vyšla im rýchla kombinačná akcia a domáci kapitán Andraščík si centrovanú loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete. Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil, Prešovčania síce diktovali tempo, ale bez vážnejšej stopercentnej gólovej šance. Hostia tiež pred bránkou veľmi domácim nezavarili a tak sa zrodil výsledok 0:1.

KORZÁR
Spočiatku to vôbec nevyzeralo, žeby tatranci smerovali k ďalšej blamáži. Kým v predošlých dvoch zápasoch im začiatky ušli, v sobotu večer úvod patril im. Prešovčania začali celkom svižne a hlavne ofenzívne. Už v štvrtej minúte sa zastreľoval Macko. Potom vybojoval roh Viazanko a následne Prekop hlavičkoval do Michalíka. V 12.minúte sa odhodlal k dravému prieniku Iskra, no aj jeho nie príliš podarený pokus stroskotal na brankárovi hostí. Na konci prvej štvrťhodiny mal lučenecký gólman šťastie. Viazankovu strelu jeden zo spoluhráčov zblokoval. Kým on šiel pohybom doľava, lopta smerovala pár centimetrov vedľa pravej žrde... To bolo z prešovskej strany asi tak všetko, čo by stálo za reč. Domáci mali síce aj potom územnú prevahu, ale útok akoby neexistoval. Perniš sa k lopte poriadne nedostal, navrátilec Iskra viac behal ako hral. Pravdou však je, že obom stredoví hráči zase finálnymi prihrávkami nepomohli. Vlastne, nijaké súce neboli. Skrátka, Prešov sa herne trápil. A nič na tom konštatovaní nezmenia tvrdenia, že územnú prevahu mal. Futbal sa ale hrá na góly. A ten dali hostia. Útočne taktiež skoro bezzubí. Akurát Drugda v 37.min. dal zabrať pozornému Buchtovi. Prekonal ho však spoluhráč. Tri minúty pred prestávkou Andraščík nešťastne zblokoval prízemný center za jeho chrbát... Druhý polčas zase to isté. Jeden a ten istý stereotyp. Hurá dopredu, bez myšlienky, schopnosti individuálne niečo vymyslieť, presadiť sa cez protihráča. Kombinačne v strede poľa to pravda ešte šlo. V okolí pokutového územia súpera, či v jeho vnútri len zúfalá snaha. A tá samotná na úspech zvyčajne nestačí.

1.FC TATRAN: Buchta - Čep, Andraščík, V. Staš - Viazanko, Prekop, Macko (69.Šamo), Horký, T. Šimko (65. Pribula) - Perniš (62.Zlacký), Iskra

Lučenec: Michalík - L. Seman, Iľko, Balaško, Vaculčiak - Csányi (90.Šulaj), Drugda, Adám, Domík - Szegedi (89. Laurík), L. Hricov (70. Frajkor)