1.FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 0:0

ŽK: Čep, Šafranko, Volf, Stefanovič - Chomistek, Murín
Rozhodovali: P. Šuniar - Medveď, Jankovič
Návšteva: 550 divákov

Denník Šport
Domáci mali viac z hry, územnú prevahu, vytvorili si i šance, ale chýbala TOP akcia, ktorá by priniesla gólový efekt. Hostia sa zamerali na defenzívu a so ziskom bodu vyjadrili spokojnosť. Finálna fáza Prešovčanov opäť robila vrásky a skupinka divákov vyjadrila nespokojnosť transparentom „Zaslúžite si zeleno-biele dresy?" V 11. min sa v stopercentnej šanci ocitol Iskra, z bránkovej čiary však loptu vyhlavičkoval Kentoš. V závere prvého polčasu nevyužili príležitosti na jednej strane Chomistek a na druhej Iskra. Aj v druhom polčase mali Prešovčania územnú prevahu, ale brankár Hanák si so strelami Andraščíka i Macka poradil a v závere sa strelecky opäť nepresadil Iskra.

SME
Cez prestávku vytiahli prešovskí fanúšikovia veľký transparent s otázkou adresovanou hráčom Tatrana: Zaslúžite si zeleno-biele dresy? Akoby predpovedali, že domáci futbalisti potrebné víťazstvo nedosiahnu. Tak sa aj stalo. Bezgólový rezultát je vlastne prehrou východniarov. Všetko však mohlo byť inak, keby hneď na začiatku neletela Iskrova hlavička tesne nad. V 12. min prišla najväčšia šanca domácich. Mackovu strelu vyhlavičkoval z bránkovej čiary Kentoš. Potom po rohu pohrozili trikrát hostia. Najviac Chomistek, ktorý vo vyloženej príležitosti trafil iba do nôh padajúceho Stefanoviča. Tesne pred koncom polčasu hlavičkoval vedľa Iskra.

Cez prestávku sa Prešovčania dozvedeli čiastkový výsledok z Močenka, ktorý im nahrával do kariet. V druhom dejstve hrali lepšie a ofenzívnejšie. Mali prevahu, no bez vyložených šancí. Veľa striel smerovalo nad bránu. Mackove tri, raz mieril útočník Tatrana tesne vedľa. Brána hostí bola priúzka v dvoch prípadoch pre Iskru, raz pre Volfa. Andraščík mieril zblízka iba do Hanáka. Ten si poradil aj s najnebezpečnejším pokusom domácich v predposlednej minúte z kopačky Iskru.

PIS.SK
V zápase 20. kola 1. futbalovej ligy prešovskí futbalisti iba remizovali na domácej tráve s Podbrezovou 0:0 a takmer definitívne tak pochovali nádej na postup do baráže.

Prešovskí futbalisti sa o svoju, aj keď pred týmto zápasom iba teoretickú šancu na postup do jarnej baráže, nepobili statočne. Tak ako v ostatných dvoch domácich zápasoch proti Močenku (1:1) a Humennému (0:0) im chýbalo patričné nasadenie i väčšia vôľa po víťazstve. Aj keď hneď v úvodných minútach zatlačili svojho súpera pred bránu, z čoho rezultovala Iskrova hlavička tesne nad Hanákove brvno, v prvom polčase si ani s podporou vetra veľké gólové šance nevypracovali. Nič na tom nemôže zmeniť ani fakt, že zelenobiely sa museli zaobísť bez zranených Viazanka, Buchtu, Staša, potrestaného Piter-Bučka a aj kapitán Andraščík mohol po zranení zasiahnuť do boja až po prestávke. Možno iný vývoj by stretnutie malo, ak by po chybe v rozohrávke hostí bol Iskra strelil vedúci gól, no jeho zakončenie po obídení brankára vyhlavičkoval z bránkovej čiary Kentoš. Okrem tohto momentu domáci Hanáka v 1. polčase vážnejšie neohrozili, nepokúšali sa o streľbu zdiaľky a šťastie mali v 38. minúte, keď Chomistek nevyužil Stefanovičove zaváhanie pri vybiehaní. Aj po prestávke to bolo o obliehaní hosťujúcej brány, Iskrova, dve Mackove, ani dve Andraščíkove strely ale neboli natoľko razantné, aby poslali zverencov Antona Jánoša do kolien, a tak sa napriek z prešovského pohľadu vcelku priaznivému výsledku z Močenka, kde Šaľa remizovala 1:1, zrejme zelenobiely definitívne pripravili o možnosť hrať na jar baráž. Na tú im dve kolá pred koncom jesennej časti chýbajú stále 4 body.

1.FC TATRAN: Stefanovič - Volf, Hrabáč (53. Brown), Čep, Josl - Pribula, Prekop, Šafranko (46. Andraščík), Gegič (64. Záhradník) - Macko - Iskra

Podbrezová: Hanák - Ličko, Gajdošík, Kentoš, Konček - Pančík, Veselý, Kucka, Šrobár (70. Murín) - Chomistek, Haviar (90. Chrenovský)

Povedali po zápase

Peter Polák (tréner Prešova): „Bez gólov sa nedá vyhrať. Mali sme šance, mali sme prevahu, ale nedokázali sme ju gólovo vyjadriť. Súper všetko podriadil defenzívnej taktike, 11-timi hráčmi zamuroval svoje územie. Chybu sme urobili v 1. polčase, že sme v dostatočnej miere nevyužívali krídelné priestory tak, ako sme si povedali. V 2. polčase sa nám pri troche šťastia mohlo podariť streliť nejaký gól, remíza je pre nás stratou.“

Štefan Rusnák (asistent trénera Podbrezovej): „Pre nás to bol podobne ako pre domácich dôležitý zápas, potrebovali sme v ňom získať body, ktoré nám môžu pomôcť. Sústredili sme sa na hru zo zabezpečenej obrany, hrozili sme aj rýchlymi brejkmi, ale nedotiahli sme ich do konca. Záverečných 20 minút boli síce domáci lepší, ale bod, s ktorým sme spokojní, sme si zaslúžili.“