1.FC Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 7. a 80. Brown, 44. Andraščík,
ŽK: Josl, Brown – Greguška, Hozl
rozhodovali: Havrilla - D. Hrčka, Bacsa
Návšteva: 1348 divákov

Domáci tím zvíťazil úplne zaslúžene trojgólovým rozdielom, keď ďalšie vyložené šance ešte nevyužil. V 7. min odcentroval Viazanko a Brown poslal Šarišanov do vedenia - 1:0. Tesne pred odchodom do kabín zvýšil Andraščík z 25 metrov na 2:0. Jednoznačný triumf Tatrana spečatil v 80. min svojim druhým gólom Hondurasan Brown.

PIS.SK
V zápase 13. kola 1. futbalovej ligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad VION-om Zlaté Moravce presvedčivo 3:0 (2:0) a natiahli sériu svojej neporaziteľnosti už na osem zápasov v rade.

Úvod duelu vyšiel domácim skvele. V 8. minúte unikol po ľavej strane Viazanko a jeho prihrávku do siete pohotovo umiestnil Brown – 1:0. Druhý tím tabuľky zo Zlatých Moraviec sa z gólového úderu preberal iba ťažko, postupne ale jeho hráči vyrovnali hru. Do nebezpečných streleckých pozícií sa ale nedostávali. Keď sa už zdalo, že Tatran pôjde na prestávku s jednogólovým náskokom, z dobrých 25-tich metrov sa k strele odhodlal Andraščík a jeho bomba sa od ľavej žrde odrazila za chrbát bezmocného Peškoviča v bráne hostí – 2:0. Prešovský kapitán bol pri streleckej chuti aj v úvode 2. polčasu, jeho jedovaté strely v 53. a 57. minúte si už ale cestu do siete nenašli. Na druhej strane domácim priaznivcom zatrnulo pri šanci Plichtu, ktorý po rýchlom protiútoku v 53. minúte preloboval brankára Buchtu. Jeho pokus ale zastavila žrď. Ten istý hráč potom narobil problémy prešovskému gólmanovi aj o dve minúty neskôr, pokus z jeho hlavy sa ale Buchtovi napokon podarilo skrotiť. Mužom zápasu sa nakoniec stal honduraský legionár v zelenobielych farbách Brown, ktorý po peknej samostatnej akcii pridal v 80. minúte tretí gól domácich a poistil zaslúžené víťazstvo Tatrana. Brown pritom nebol ďaleko ani k hetriku, no v 83. minúte hlavičkoval sám pred opustenou bránou v ťažkej pozícii tesne vedľa a minútu pred koncom trafil iba bočnú sieť. O to viac môže Prešovčanov mrzieť, že práve tento strelec im bude v najbližšom ligovom kole, v utorok v Lučenci, chýbať kvôli štyrom žltým kartám.

TASR
Zápas sa odvíjal plne v réžii Prešova. Hostia ohrozili domácu bránku v jedinom prípade, keď v 53. minúte trafil pravú žrď Plichta. Tatran dal tri pekné góly. Prvý Brown po prihrávke Iskru, druhý Andraščík bombou z 30 m po zemi. Posledný gól pridal opäť čierny Hondurasan, po prihrávke striedajúceho Pribulu.

Korzár
Domáci vyhrali rozdielom triedy, no mohli aj oveľa výraznejšie. Zahodili veľké množstvo šancí, najviac paradoxne dvojgólový Brown. Prvú v piatej minúte, keď hlavičkoval zblízka tesne vedľa. Ďalšiu príležitosť už dokázal využiť a po jeho góle Prešovčania viedli. Potom sa blysol nožničkami, lopta letela centimetre nad. Hostia toho veľa do prestávky neukázali, jediný pokus Ondrejku minul Buchtovu bránu. Na pokoji im nepridal ani gól do šatne z kopačky Andraščíka. Prešovský kapitán trafil po zemi parádne z 30 metrov. Lopta sa odrazila od ľavej žrde tesne za čiaru a bolo 2:0. Ten istý hráč v 53. min minul z priameho kopu. Z protiútoku trafil hosťujúci Plichta pravú žrď. Aktívny Andraščík zamestnal Peškoviča aj neskôr peknou strelou z voleja z 20 metrov. Na opačnom konci Karlíkov pokus Buchtu nevystrašil. Domáci Volf mieril po peknej kombinácii z diaľky prudko, no chýbali milimetre. Individuálnu akciu predviedol Gegič, no jeho zakončeniu chýbala presnosť. Až v 80. min sa dočkali Šarišania zaslúženého tretieho gólu. Brown sám pred Peškovičom nedal brankárovi Vionu žiadnu šancu a poľahky skóroval. Po ďalších dvoch možnostiach sa ale musel od hanby červenať. Najprv netrafil hlavou zblízka, onedlho po akcii Viazanka so Stašom mieril iba do bočnej siete. Zeleno-bielych mohol po záverečnom hvizde tešiť zaslúžený potlesk divákov, veď neprehrali už v siedmom ligovom stretnutí v rade.

1.FC TATRAN: Buchta - V. Staš, Piter-Bučko, Čep, Josl - Viazanko, Prekop (59. Volf), Andraščík, Gegič (76. Pribula) - Brown, Iskra (62. Záhradník)

Zl.Moravce: Peškovič - Choma, Greguška, Karlík, Číž - Pavlenda, Ondrejka (46. Balát), Klabal (51. Chrappa), Hőzl - Fabuš (41. Chren), Plichta

Povedali po zápase

Peter Polák (tréner Tatrana Prešov): „Som veľmi rád, že sme porazili veľmi kvalitného súpera, ktorý je na 2. mieste v tabuľke. Chlapcom som prízvukoval, že je to ťažký súper, že sa naňho treba koncentrovane pripraviť. My sme to aj urobili a som rád, že sme vyhrali takýmto rozdielom. V 2. polčase nás súper trochu pritlačil, ale tie chyby, ktoré urobil, sa nám podarilo využiť. Sme už piaty týždeň v zápasovom rytme streda - sobota, takže toho majú chlapci dosť, ale ten cieľ, ktorý sme si dali chceme splniť a dúfam, že aj dnešné trojgólové víťazstvo nám pomôže k tomu, že sa do tej barážovej štvorky dostaneme.“

Ján Rosinský (tréner Vion-u Zlaté Moravce): „Dosť sme od tohto zápasu očakávali a je zaujímavé, že práve v takomto zápase urobíme tak veľa individuálnych chýb. Myslím si, že sme nimi súperovi uľahčili situáciu. Ten naše chyby dokonale využil a presadil sa strelecky. My sme začali hrať až v 2. polčase, kedy sme si vypracovali aj kvalitné gólové šance, škoda len, že sme ten výsledok neskorigovali. Možno by sme domácich trochu viac potrápili. Ale domáci si to víťazstvo zaslúžili.“