1.FC Tatran Prešov - Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)

Góly: 38. Macko (z 11 m), 83. Záhradník, 87. Viazanko ŽK: 38. Šitov (Michalovce)
rozhodoval Sedlák - Bobko, Slebodník
Návšteva: 1397 divákov

Prešovčania mali síce územnú prevahu, no v 19. min trafil Gegič po kolmej akcii iba žrď. To bolo na dlhé minúty všetko. Hostia sa zamerali na pozornú obranu a domáceho Buchtu veľmi neohrozili. V 38. min Šitov stiahol v pokutovom území Browna a Macko pokutový kop bezpečne premenil. V II. polčase sa osmelili aj Zemplínčania, striedajúci Ruskovský v čistej šanci neuspel a v 64. min Bačík mieril iba do žrde. Záver zápasu bol opäť v domácej réžii, keď sa Iskra prezentoval v troch sľubných príležitostiach. Najprv nastrelil brvno, potom po rohu v stopercentnej šanci hlavičkoval vedľa. V 83. min opečiatkoval všetky tri žrde a odrazenú loptu Záhradník poslal za chrbát brankára Belana. V 87. min aktívny Záhradník ideálne vysunul Viazanka a ten už nemal problémy prekonať vybiehajúceho gólmana hostí a upraviť na konečných 3:0.

Korzár
Šarišsko zemplínske derby síce nenaplnilo hľadisko, bolo v ňom však z oboch strán dosť momentov, na ktoré sa dalo pozerať. Na čo sa však už pomaly pozerať nedalo, bolo zahadzovanie aj tých najvyloženejších šancí. Prím v tomto smere hral domáci Iskra, veľké šance mali aj Gegič, Piter- Bučko,Viazanko, na druhej strane Ruskovský a Bačík. Hostia prišli s defenzívnou taktikou a cez prehustený stred sa Prešovčania ťažko presadzovali. Napriek tomu si od začiatku vynútili územnú prevahu. Postupne prišli ich šance. Ako prvý medzi žrde trafil v 10.min. Michalovčan Smrek. V sedemnástej dobre hrajúci Gegič neusmernil presný Viazankov center a o dve minúte neskôr po ideálnom uvoľnení Andraščíkom Belána síce prekonal, lopta ale skočila na jeho ľavej žrdi. Honduraský útočník Brown, na výkon ktorého boli diváci veľmi zvedaví, sa v zápase výraznejšie presadil jediný raz. V 38.minúte sa dostal cez Šitova, ten ho zozadu skosil a z nariadenej jedenástky bezpečne skóroval Macko. Úvod druhého polčasu Tatran akoby trochu zaspal. Zemplín hru za nepriaznivého stavu viac otvoril a zrazu bolo rušnejšie aj pred spoľahlivým Buchtom, ktorý v 58.min. bravúrne zmaril obrovskú šancu Ruskovského. O dve minúty neskôr trafil brvno Iskra a o ďalšie štyri sa Bačíkova strela odrazila od žrde Buchtovej brány... V poslednej dvadsaťminútovke sa roztrhlo vrece s prešovskými "tutovkami". Dve po sebe zahodil Iskra. V 70.min. strelil splašene vedľa, potom po skvelo načasovanej Zahradníkovej prihrávke sám samučičký pred Belánom namieril slabo do jeho náručia. Aj do tretice sa ocitol sám pred michalovským gólmanom, ale z pár krokov pred ním vystrelil len do brvna. Ešteže na túto situáciu dobre zareagoval Zahradník a vrátil loptu do siete 2:0. Gólovú bodku zápasu dal tri minúty pred koncom po precíznej prihrávke striedajúceho Zahradníka krížnou strelou Viazanko.

1.FC TATRAN: Buchta - Piter - Bučko, Čep, V. Staš - Viazanko, Prekop (65.Hrabač), Macko (81.Volf), Andraščík, Gegič - Iskra, Brown (67.Zahradník)

Michalovce: Belán - Uhľar, Juhás, Marec, Smrek - Dolmo (21.Ruskovský), Tirer, Šitov, Aľušík (76. Hreško), Devečka - (88. Humeník) Bačík

Očami trénerov

"Vedeli sme dobre do čoho ideme, že nás čaká ťažký súper. Mali sme o jeho hre dostatok informácií a chceli sme sa mu v každom ohľade na jeho ihrisku vyrovnať," povedal na úvod pozápasovej tlačovky tréner MFK Zemplín Michalovce Karol Kisel. "Na druhej strane obavy, ktoré panovali pred stretnutím v Prešove v našom tábore zo vzniknutej situácie, ukázali sa byť opodstatnené. Samotný súboj ale ukázal, aspoň teda mojim pohľadom, že prehra o tri góly je pre nás až príliš krutá. Hoci uznávam, že najmä v prvom polčase sa hralo prevažne na našej polovici. Prešovčania však dali gól iba z penalty. V druhom polčase sme dopredu vysunuli viacerých hráčov a začali sa o útočné akcie pokúšať aj my. Dve šance sme nevyužil a potom súper udrel do našej otvorenej obrany, strelil góly a napokon vyhral rozdielom triedy." Pochopiteľne, tréner 1. FC Tatran Prešov Peter Polák, na rozdiel od kolegu žiaril spokojnosťou. Nečudo, veď zeleno bieli v predošlých zápasoch doma tápali, nie a nie sa výraznejšie presadiť. V derby, hoci zďaleka nepodali bezchybný výkon, predsa len naznačili, žeby to v ďalších dueloch mohlo ísť už konečne len a len k lepšiemu. "Tatran konečne doma presvedčivo vyhral. Mužstvo podalo solídny výkon. V strede poľa sme zase mali prevahu, no umieranie na krásu pokračovalo aj dnes. Najmä agresivita v koncovke nie na želateľnej rovni. Preto zahadzujeme toľko šancí. Chlapci ale emotívne veľmi chceli. Aj to zohrávalo rolu. Po prestávke súper otvoril obranu, čo nám zahralo do kariet. Mohli sme vnikať do voľných priestorov a aspoň v závere sme pretrhli streleckú smolu." P. Polák pred derby avizoval, že v tomto zápase chce so svojim mužstvom spraviť už krok vpred. Spravili ste ho? "Myslím si, že áno. Postúpili sme hlavne v agresivite, v prechodových fázach sme súpera viac pritlačili, donútili ho k chybám a z nich potom ťažili."